Express-Miejski.pl

W Brzeźnicy szykują garaż dla nowego wozu strażackiego [foto]

Budowa nowego garażu przy przy remizie w Brzeźnicy fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Strażacy-ochotnicy z Brzeźnicy (gm. Bardo) będą wkrótce jedzić do akcji nowym wozem ratowniczo-gaśniczym. Zanim jednak do tego dojdzie, muszą wybudować garaż.

W kwietniu jednostka z Brzeźnicy na zakup nowego wozu bojowego otrzymała 560 tys. zł z rządowych środków. Kolejne 200 tys. zł na ten cel zabezpieczyła gmina Bardo. Pozostałą kwotę kilkudziesięciu tysięcy potrzebną do zakupu auta strażacy pozyskali od prywatnych sponsorów i mieszkańców.

Nowy pojazd ma trafić do jednostki jeszcze w tym miesiącu. Będzie to średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki Man. Zamówienie realizuje firma Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych, a całkowity koszt zakupu nowego pojazdu to kwota blisko 850 tys. zł.

Gabaryty nowego wozu powodują jednak, że aby mógł być on odpowiednio zabezpieczony, potrzebny jest nowy garaż, który będzie spełniał swoje funkcje użytkowe. Obecny, w którym znajduje się kilkudziesięcioletni Berliet, jest zbyt mały, żeby zmieścić nowoczesnego Mana.

W związku z tym, władze gminy Bardo podjęły decyzję o rozbudowie remizy strażackiej. Mury nowego garażu z dnia na dzień pną się w górę. Inwestycja realizowana jest z budżetu Gminy Bardo, natomiast wykonawcą prac są pracownicy Zakładu Komunalnego w Bardzie, wspierani przez strażaków-ochotników z Brzeźnicy.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Brzeźnicy szykują garaż dla nowego wozu strażackiego [foto]

  2020-12-03 10:13:14

  gość: ~jasiu

  Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy powstała w 1946 roku. Zrzesza około 20 członków i jest jedną z najbardziej prężnych organizacji w Brzeźnicy. Na wyposażeniu OSP znajduje się średni samochód ratowniczo-gaśniczy Berliet, podstawowy sprzęt do działań gaśniczych, sprzęt burzący, oświetleniowy i łączności. Jednostka nie jest zrzeszona w strukturach KSRG, interweniuje rocznie ok. 15 razy. - strona komendy powiatowej.

  Gmina daje 200 000 i do tego garaż ktory pewnie też ze 100 000 kosztuje. Czyli 300 000. Na auto ktore w ciagu roku wyjedzie z 15-20 razy. Gdzie tu sens??? W Bardzie stoi Mercedes z Holandii duzo młodszy od tego Berlieta, nie lepiej było przekazać go do Brzeźnicy a 300 000 dać na inne inwestycje??? Po co w Bardzie 3 auta???

 • 2020-12-03 17:38:02

  gość: ~Doris

  Jasiu muszę coś Ci wytłumaczyć,jak byś był Janem to bym nie musiała.Jednostki z gminy Bardo,OSP BARDO przeważnie zabezpiecza droga 8,Dębowina,Opolnica,lasy.OSP Przyłęk droga 8,Janowiec,Laskówka lasy.OSP Brzeźnica,Potworów,Grochowa,lasy.Jak zdążyłeś zauważyć każda jednostka ma do zabezpieczenia dodatkowo 2 wioski.Tak na koniec Jasiu ile razy zmieniłeś, rower samochód w swoim życiu.Na temat jednostki z Brzeznicy masz słabe dane,OSP Dzbanów 2021 roku nowe auto.JAk jesteś taki mądry zawitaj do jednostek chłopaki cię oświecą Jasiu.......

 • 2020-12-04 09:54:42

  gość: ~takisobie

  @~Doris
  Doris , te twoje chłopaki to przecież
  ho, ho autorytety straszne są przecież i żródło prawdziwej prawdy.A goowno prawda tyż. OSP z Barda przez chyba 2 lata nigdzie nie jezdziła i co ? Świat wstrzymał oddech . Te twoje chłopaki to takie duże dzieci to i zabawki muszą miec duże, tylko ja bym chciał żeby się te chłopaki bawili za swoje a nie sobie uprawiają hobby i przy okazji gminną politykę. To jest tak jak śpiewał jeden zespół ....jak byłem małym chłopcem chciałem byc zołnierzem miałem drewnianą szable i z papieru chełm... acha i konika na biegunach A tak w ogóle to u ciebie wszyscy zdrowi ? Ty sama nie potrzebujesz zeby cie ktos oswiecił , moze z ekonomii ?

 • 2020-12-04 09:58:36

  gość: ~jasiu

  @~Doris

  Nadal nie wiem po co w Bardzie trzy auta. Tyle to chyba w zawodowej maja. Cieplowody maja do zabezpieczenia 15 wiosek w koło i maja jedno auto. Ja zmieniam samochod w swoim zyciu srednio co 6-7 lat ale nigdy na nowy bo nowy w salonie 100 tysiecy a wyjade nim za brame salonu i jego wartosc spada o 15 tysiecy. Po co mi auto za 100 tysiecy jak jezdze dwa razy w tygodniu??? A tutaj auto za prawie milion ktore bedzie jezdzilo dwa razy w miesiacu. gdzie sens gdzie logika??? mam wrazenie ze to element kampanii wyborczej i tak jest w wielu innych gminach nie tylko w Bardzie bo widzialem ze nie tylko Bardo dostalo nowy woz

 • 2020-12-04 09:59:14

  gość: ~jasiu

  @~jasiu

  Brzeznica tam na koncu że dostała nowy woz

 • 2020-12-04 10:27:46

  gość: ~takisobie

  ostatnio dodany post

  @~jasiu
  Widzisz Jasiu takiej Doris to możesz tłumaczyć jak chłop krowie n swoimi pieniędzmi na rowie a krowa nijak nie pojmie ,że gospodarując swoimi pieniędzmi starasz się wydawać je racjonalnie.Nie kupujesz merca w salonie i na kredyt bo masz inne ważniejsze wydatki. No ale krowa na rowie widzi w zasięgu swoich ślepiów u sąsiada jakąś smaczna trawę i tam lezie. Nasza Doris widocznie w przestrzeni miedzy uszami ma pustkę to i wydala z siebie takie durnoty o pilnej konieczności zabezpieczenia lasów, pól i w ogóle jak chłopcy z Brzeżnicy nie dostaną wypasionej zabawki no to .... koniec świata

REKLAMA