Express-Miejski.pl

Ruszyła budowa saunarium w Ząbkowicach Śląskich

Rozpoczęto prace budowy saunarium przy Słonecznym Parku Wodnym fot.: Gmina Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sąsiedztwie Słonecznego Parku Wodnego w Ząbkowicach Śląskich rozpoczęły się prace związane z budową saunarium. Obiekt ma być gotowy najpóźniej we wrześniu 2021 roku.

Realizacją zadania zajmuje się firma AS Produkt Sebastian Pasturek z Małej Nieszawy, która wykona inwestycję za kwotę niespełna 3.8 mln zł i obejmie ją sześcioletnią gwarancją

Inwestycja ma zostać zrealizowana najpóźniej do końca września przyszłego roku, ale zgodnie z umową prace na zadaniem ruszyły jeszcze w tym roku.  

Saunarium będzie zlokalizowane na działce przy istniejącej już pływalni. Z basenem ma łączyć się za pomocą łącznika komunikacyjnego. Obiekt ma mieścić się w budynku parterowym, niepodpiwniczonym o wymiarach 41.23 m x 5.76 m i wysokości 4.5 m.

W saunarium znajdą się:

 • sauna fińska sucha, w której temperatura będzie wynosić 90-100 stopni Celsjusza, a wilgotność do 20 proc.
 • sauna fińska łagodna, w której temperatura będzie oscylować na poziomie 80-90 stopni Celsjusza z wilgotnością do 35 proc.
 • sauna infrared (na podczerwień), gdzie temperatura będzie wynosić 50-60 stopni Celsjusza, a wilgotność 25 proc.
 • sauna aromatyczna
 • tężnia solankowa
 • łaźnia parowa z temperaturą od 45 do 60 stopni Celsjusza i wilgotnością 100 proc.
 • pomieszczenie do strefy odpoczynku z podgrzewanymi leżankami i lampami „słoneczna łąka”.
 • strefa natryskowa
 • sanitariaty
 • pomieszczenia gospodarcze

Wizualizacja obiektu [KLIK]

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ruszyła budowa saunarium w Ząbkowicach Śląskich

  2020-11-26 17:54:40

  gość: ~Roman

  I bardzo dobrze. Sauna to dla mnie podstawa. Już nie będę miał pretekstu wyjazdu do Kłodzka:)

 • 2020-11-27 07:48:37

  gość: ~Bogacz

  @~Roman
  Roman ale mnie zaimponowałeś!

 • 2020-11-28 07:22:38

  gość: ~Anty

  Super basen pusty teraz będzie kolejna inwestycja bez dochodów tak jak te autobusy wiecznie puste jadą ale kasa wydana to najważniejsze i piękne przystanki no poprostu rewelacja

 • 2020-11-28 08:34:44

  gość: ~Rencista

  @~Anty
  Ja jestem bardzo zadowolona ,lecz ludzie zamiast wsiąść do hybrydowego autobusu ,odpalają swoje i kopca .Musi minąć by nawyki weszły . Więcej niż złotówkę kosztuje odpalenie kopciucha .

 • 2020-11-28 13:08:07

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Rencista

  Z całym szacunkiem, ale .... z czego Pani jest zadowolona ?

  Z tego, że ze swoich podatków opłaca Pani fanaberie i wielkomiejskie zapędy burmistrza ?

  Co do hybrydowych napędów (we wszystkich pojazdach tego typu) + w ogóle elektryków uważanych za ekologiczne, to proszę się bliżej przyjrzeć tematowi i zobaczy Pani, że nie tylko nie jest to ekologiczne, ale wręcz szkodzi bardziej niż tradycyjne spalinowe samochody

  Dlaczego ?

  Otóż dlatego, że te wszystkie akumulatory zastosowane w pojazdach elektrycznych są wytwarzane z bardzo toksycznych materiałów z którym nie za bardzo wiadomo co zrobić po zużyciu.
  Pół biedy, gdyby pojemność takich akumulatorów pozwalała na pokonywanie dalekich dystansów (3000 - 4000 kilometrów) bez ładowania, a samo ładowanie trwało nie więcej niż trwa zatankowanie samochodu na tradycyjne paliwo, ale ..... akumulatory pozwalające na przejechanie dystansu np. 500 kilometrów już uważane są za BARDZO POJEMNE, przy czym ich waga, to połowa lub ... nawet ponad połowa wagi całego pojazdu, a ładować je trzeba do pełna (najszybciej) kilka godzin.

  Do tego dochodzi BARDZO SZYBKIE zużywanie się akumulatorów, czyli po zaledwie roku korzystania z samochodu w takim stopniu jak w przypadku samochodu na tradycyjne paliwo, czyli .... częste i długie jazdy, pojemność akumulatora spada do połowy jego pierwotnej wartości, a przy okazji trzeba go ładować dłużej.
  Natomiast wymiana takiego akumulatora to koszt 1/3 wartości auta.

  Przy okazji, wytwarzanie akumulatorów w dzisiejszej technologii będzie CORAZ DROŻSZE, a to dlatego, że materiały w nich używane to rzadko występujące w przyrodzie pierwiastki i metale które ..... już teraz się po prostu kończą.

  Inaczej pisząc, pojazdy elektryczne TO OCZYWIŚCIE PRZYSZŁOŚĆ, ale NA PEWNO nie w takie technologii produkcji akumulatorów jak dzisiejsza, czyli jeśli w najbliższych 7-10 latach nie zmieni się nic w tym względzie, to idea pojazdów elektrycznych upadnie lub będzie nic nie znaczącym marginesem.

  Moim zdaniem, sensowne paliwo przyszłości zostanie wymyślone za jakieś .... 130 - 150 lat.

  Póki co, elektryki to egzotyka dla bogatych którzy kupują te auta tylko po to żeby je mieć, a nie sensownie z nich korzystać.

REKLAMA