Express-Miejski.pl

Orzeł pozyskuje pieniądze i inwestuje je w infrastrukturę oraz młodzież

grafika ilustracyjna fot.: em24.pl

W ciągu niespełna roku nowy zarząd Klubu Sportowego „Orzeł” Ząbkowice Śląskie pozyskał kilkadziesiąt tysięcy złotych na rozwój i jeszcze lepsze funkcjonowanie klubu.

Pieniądze zostały zainwestowane głównie w infrastrukturę klubową, a także w drużyny młodzieżowe.

Dzięki zaangażowaniu Rafała Rychtera z zarządu klubu udało się przeprowadzić remont prysznicy i toalety znajdującej się w budynku szatniowym gospodarzy. Obiekt odnowiono także z zewnątrz. W planach jest także remont szatni pierwszej drużyny i wyposażenie jej w nowoczesne moduły szatniowe. Na ten cel klub pozyskał wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Poprawa bazy sportowej”. - Ten etap poprawy infrastruktury chcemy zakończyć najpóźniej do końca stycznia, aby zawodnicy po zimowej przerwie mogli przebierać się już w bardziej komfortowych warunkach aniżeli dotychczas - mówi Tomasz Stelmach, prezes Orła.

W poprzednich miesiącach do klubu zakupiono również sporo nowego sprzętu zarówno dla drużyny seniorów, jak i zespołów młodzieżowych. To m.in. dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rozwoju i Turystyki, a konkretniej z programu „Klub”, z którego udało się pozyskać 10 tys. zł.

- Najbardziej cieszę się jednak z pozyskanego dofinansowania dla drużyny juniorów starszych, która w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej wyjedzie na zgrupowanie do Ustronia Morskiego. Każdy rodzic otrzyma dofinansowanie do wyjazdu swojego dziecka w wysokości tysiąca złotych. Pisząc wniosek o wsparcie nie spodziewałem się, że uda nam się otrzymać aż tak pokaźny zastrzyk gotówki, który z satysfakcją przeznaczymy na inwestycję w naszą młodzież - dodaje Stelmach. - Tak jak zapowiadałem podczas obejmowania stanowiska prezesa klubu, chcemy inwestować w nasze drużyny młodzieżowe, bo zdajemy sobie sprawę, że jest to przyszłość naszego klubu. Orzeł zawsze słynął z jednego z najlepszych szkoleń na terenie Dolnego Śląska i należy zrobić wszystko, aby znów stał się klubem odgrywającym znaczącą rolę na poziomie wojewódzkim - kończy prezes klubu.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA