Express-Miejski.pl

Biuro Listów św. Mikołaja już pracuje. Elfy-wolontariusze proszą o wsparcie

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Zbliża się 6 grudnia, a to oznacza, że w Biurze Listów św. Mikołaja zaczyna wzmagać się ruch. Choć tłoczno jeszcze nie jest, to pierwsze listy już dotarły.

„List do Świętego Mikołaja” … koperta bez znaczka i adresu. Wiecie gdzie trafi? Do Mikołajowa, a dokładnie do Biura Św. Mikołaja w Srebrnej Górze, gdzie Elfy-wolontariusze każdy z tych listów otworzą, przeczytają i odpiszą. Bezinteresownie. Tylko po to, żeby dzieci nie przestały wierzyć w św. Mikołaja.

- Każdego roku listów przychodzi tysiące! Trafiają do nas z całego świata, a w związku z epidemią będzie ich zdecydowanie więcej. W listach są głównie prośby o zabawki, ale też o zdrowie dla dziadka lub mamy, o to aby wszystkie dzieci spędziły święta ze swoimi rodzinami, o kurczaka na niedzielny obiad… Są też listy, które proszą tylko o odpowiedź – o to, żeby Mikołaj odpisał i odpowiedział na pytanie czy renifery są zdrowe - mówi Jarosław Rudnicki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach.

Pomocnicy Mikołaja, nie chcą pozostawić bez odpowiedzi żadnego listu, ale potrzebna im pomoc. O ile poczta od lat honorowo dostarcza listy nawet bez znaczków, o tyle do odpisania znaczki są już potrzebne. Biuro Świętego Mikołaja przyjmie je w każdych ilościach. Elfy pracują charytatywnie, a na odpowiedzi czekają tysiące dzieci, a czasem i dorosłych.

W zeszłym roku, dzięki dobrym ludziom i wielkiej determinacji Elfów udało się odpisać na 2.5 tys. listów! 2.5 tys. razy listonosz w Polsce, a także... Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Chinach, Filipinach czy Australii wręczył list ręcznie zaadresowany, ozdobiony świątecznymi naklejkami i pieczęcią Mikołaja. Po jego otworzeniu wysypały się maluśkie błyszczące gwiazdeczki, a w środku… List własnoręcznie podpisany przez Mikołaja...

- Wyobrażacie sobie bicie tych małych serduszek? I wielką radość, że Mikołaj pamiętał! Niestety kilkaset listów zostało bez odpowiedzi z powodu braku środków na znaczki. W tym roku wszystkie Dzieci dostaną odpowiedź na swój list! My w to wierzymy i dlatego organizujemy zbiórkę środków na znaczki, a jeśli zamierzasz napisać list do Świętego Mikołaja - dorzuć znaczek zwrotny (albo najlepiej kilka). Dostaniesz piękny list, który sprawi, że te święta choć inne będą nadal magiczne - proszą pracownicy biura.

Adres, na który można wysyłać listy:

Biuro Listów do Świętego Mikołaja
Polska Wioska Świętego Mikołaja - Przystanek Mikołajów
ul. Letnia 10
57-215 Srebrna Góra

Zrzutka, gdzie można dorzucić środki na zakup znaczków pocztowych [KLIK]

- Zrzutkę założyły nasze wspaniałe Elfy, którymi dowodzi Ambasador Domu Świętego Mikołaja - Karina Kaczmarek ze Srebrnej Góry. Swoim zaangażowaniem dają dzieciom, ale nam też mnóstwo radości. Bardzo im za to dziękuję – kończy Rudnicki. Akcję wspierają również: Gmina Stoszowice na czele z Wójtem Pawłem Gancarzem, Radni Gminy Stoszowice, przedsiębiorcy, harcerze oraz osoby indywidualne. 

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Biuro Listów św. Mikołaja już pracuje. Elfy-wolontariusze proszą o wsparcie

  2020-11-13 14:22:44

  gość: ~Cudnie

  Warto pielęgnować dziecięce marzenia <3 Szkoda tylko, że znaczki tyle kosztują...

 • 2020-12-06 12:37:13

  gość: ~Klaudia Ciosek

  ostatnio dodany post

  czy mikołaj bedzie w tym roku rozdawał prezenty dzieciom z całego świata ?

REKLAMA