Express-Miejski.pl

Rozpoczął się kolejny etap wykonania nowego pokrycia dachowego pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim

Rozpoczął się kolejny etap wykonania nowego pokrycia dachowego pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

To trzecia część projektu, który gmina Kamieniec Ząbkowicki realizuje dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Jak widać stan starego dachu jest katastrofalny. Cieszę się, że rok za rokiem możemy dokonywać kolejnych etapów obudowy. W tym roku zaczniemy jeszcze kilka innych zadań, która niewątpliwie przyczynią się do pokazania piękna tej budowli, jaką jest nasz skarb, czyli Pałac Marianny Orańskiej – mówi Marcin Czerniec, wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Wójt podkreśla, że pomimo trudności, jakie napotyka branża turystyczna, w tym roku liczba turystów nie zmalała. - To przekłada się na konkretne środki, które przeznaczamy na utrzymanie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego. Dzięki tym dochodom możemy ponadto przekazywać wsparcie finansowe dla mieszkańców w ramach wieloletniego gminnego programu wymiany pieców - kończy włodarz.

em24.pl / gmina Kamieniec Ząbkowicki

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozpoczął się kolejny etap wykonania nowego pokrycia dachowego pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim

  2020-10-28 12:46:39

  gość: ~Mart

  Super. Pałac pięknieje!!

 • 2020-10-28 12:57:49

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Mart
  Pałac pięknieje, gmina biednieje.

 • 2020-10-29 10:21:20

  gość: ~Mieszkaniec

  Pan wójt podpisał porozumienie między Gminą Kamieniec Ząbkowicki, a partią polityczną PIS. Czy to już jest partyjna Gmina jak za PRL-u? O ile podpisanie prozumienia Praworządnych z PISem jestem w stanie zrozumieć, o tyle Samorządu z Partią to już nie!!!!

 • 2020-10-30 13:55:36

  gość: ~Barley

  ostatnio dodany post

  Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, co Wójt zrobił w przedmiotowej materii opieki zdrowotnej w Gminie Kamieniec na przestrzeni swoich kadencji? Może się mylę i nie ma on na to żadnego wpływu? Spróbujcie dodzwonić się do przychodni W Kamieńcu... Szpital leży odłogiem...

REKLAMA