Express-Miejski.pl

Jasełka w Przedszkolu nr 5

Jasełka w Przedszkolu nr 5 - grupa 6-latków

Jasełka w Przedszkolu nr 5 - grupa 6-latków fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 i 12 stycznia w Przedszkolu nr 5 dzieci w wieku 6 lat oraz 4-5-latki zaprosiły swoich Rodziców, kolegów i koleżanki z przedszkola na Jasełka.

11 stycznia nadszedł długo oczekiwany przez dzieci i Rodziców moment - Jasełka w grupie 6-latków pani Agnieszki  Cieślik! Przygotowanie ich to kilkutygodniowa praca z dziećmi.

Od samego rana dzieci mówiły tylko o przedstawieniu, Aniołki nie mogły doczekać się wystąpienia i podśpiewywały sobie pod nosem kolędy, Królowie ćwiczyli ukłony, Pasterze podziwiali swoje kapelusze, natomiast Józefa i Maryję ogarnął spokój. Diabełek dopytywał która jest godzina.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale. Naprawdę warto było - przedszkolaki bardzo zaangażowały się w przygotowanie uroczystości. Rodzice nagrodzili wykonawców gromkimi oklaskami.Po przedstawieniu dzieci zgromadziły się przy stolikach na których czekała słodka niespodzianka - poczęstunek został przygotowany przez Rodziców.

12 stycznia 2010 roku dzieci z grupy 4-5-latków pani Agnieszki Łysoń zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z przedszkola na Jasełka. Dzieci po raz pierwszy w swoim życiu występowały publicznie. Występ poprzedzony był kilkutygodniowymi przygotowaniami. Pani Agnieszka ćwiczyła z dziećmi ich kwestie oraz uczyła dzieci śpiewania kolęd, natomiast pani Renata Fidei zajęła się kostiumami. Uszyła przepiękne stroje dla małych aktorów.

Dzieci były bardzo przejęte swoim pierwszym występem. Głosy drżały, rączki pociły się… Na szczęście wszystko poszło dobrze. Mali aktorzy bezbłędnie wygłosili swoje kwestie, z przejęciem śpiewali kolędy i pamiętali o ćwiczonych gestach i mimice. 

Występ został nagrodzony gromkimi brawami publiczności. Aniołki, Królowie, Pasterze oraz Maryja z Józefem kłaniali się kilka razy. Następnie poczęstowali swoją wspaniałą publiczność pierniczkami. Mali debiutanci tak zasmakowali w aktorstwie, że zapowiadają kolejne występy i już wypytują swoją panią wychowawczynię, co jeszcze będą przedstawiać…

UMiG Ząbkowice Ślaskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jasełka w Przedszkolu nr 5

  2010-01-20 11:32:07

  UMiG Ząbkowice Ślaskie

  11 i 12 stycznia w Przedszkolu nr 5 dzieci w wieku 6 lat oraz 4-5-latki zaprosiły swoich Rodziców, kolegów i koleżanki z przedszkola na Jasełka.

 • 2010-01-20 12:11:37

  gość: ~gość

  ostatnio dodany post

  Wnuczek: Babciu, ja będę za Heroda!
  Babcia: Za młody jesteś na Heroda!
  Wnuczek: A co? Herod nigdy nie był młody?
  Babcia: Nie!

REKLAMA