Express-Miejski.pl

Będzie remont drogi powiatowej między Nowiną a Bożnowicami [aktualizacja]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Inwestycję zrealizuje firma Eurovia Polska z Bielan Wrocławskich, a remont odbędzie się na ponad 850-metrowym odcinku jezdni.

Remont drogi powiatowej nr 3185D obejmuje wyrównanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na całej szerokości jezdni betonem asfaltowym, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, ścinkę i uzupełnienie poboczy mieszanką kamienną, oczyszczenie rowów, wykonanie ścieku z koryt betonowych, umocnienie dna i skarpy rowu. 

Koszt inwestycji opiewa na ponad 267 tys. zł, które pokryje gmina Ziębice. Powiat natomiast będzie pełnić obowiązki inwestora zastępczego i zamawiającego dla całego zadania. Zakończenie prac przy inwestycji planowane jest na 15 października. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę, a prace na odcinku powinny ruszyć lada dzień.

[AKTUALIZACJA, 30.09, godz. 10.15]: Gmina Ziębice informuje, iż  w związku z rozpoczynającymi się 30 września pracami remontowymi na drodze powiatowej nr 3185D Bożnowice - Nowina wystąpią utrudnienia w ruchu przez najbliższe 2 tygodnie.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA