Express-Miejski.pl

Oldboje ząbkowickiego Orła z wicemistrzostwem Polski!

Oldboje Orła Ząbkowice Śląskie zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej 50+. W finale biało-niebiescy ulegli rywalom z Warszawy fot.: mp

W Polanicy-Zdroju odbyły się VIII Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50+. W imprezie po raz kolejny wzięli udział zawodnicy reprezentujący ząbkowickiego Orła.

Wydarzenie miało miejsce w dniach 11-13 września. Na boiskach rywalizowali piłkarze, którzy przekroczyli 50. rok życia. Wśród 13 drużyn z całego kraju nie zabrakło także zawodników związanych w przeszłości z Orłem Ząbkowice Śląskie, którzy po raz kolejny odnieśli spory sukces.

Ząbkowiczanie trafili do grupy, w której rywalizowało siedem ekip. Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn, w drugiej grupie mierzyło się sześć zespołów. Jeden mecz trwał 2x10 minut, a na zmniejszonych boiskach rywalizowano po sześciu zawodników (5+1). W fazie grupowej grano systemem każdy z każdym.

W swojej grupie ząbkowiczanie okazali się najlepsi wyprzedzając ekipy ze Strzelina, Miękini, Rewala, Kluczborka, Pleszewa i Zielonej Góry. Dzięki temu otrzymali przepustkę do gry w finale z najlepszą ekipą z drugiej grupy. Po wyrównanym meczu biało-niebiescy przegrali z zespołem z Warszawy 0:2 i ostatecznie zdobyli tytuł wicemistrza Polski. Warto zaznaczyć, że w ekipie drużyny ze stolicy kraju występował m.in. Dariusz Dźwigała, mający na swoim koncie niemal 300 występów na boiskach polskiej ekstraklasy. Trzecie miejsce w turnieju wywalczyli zawodnicy z Rzeszowa.

Na dalszych miejscach uplasowały się zespoły reprezentujące m.in. Białystok, Zieloną Górę, Sosnowiec, Kluczbork, Bielsko-Białą czy Rewal.

Warto podkreślić, że w przeszłości oldboje ząbkowickiego Orła zdobywali już tytuł Mistrza Polski 50+. Było to w 2014 roku, kiedy w Polanicy-Zdroju rozprawili się w finale z rywalami z Zielonej Góry, wygrywając 3:2. Bramki dla Orła zdobywali wówczas nieobecni w tym roku Fudali x2 i Łąk.

- Była to ósma edycja Mistrzostw Polski 50+. Nie braliśmy udziału tylko w pierwszej z nich. W pozostałych siedmiu byliśmy już obecni z różnym skutkiem. Udawało nam się zajmować miejsca w ścisłej czołówce, bo oprócz pierwszego miejsca w 2014 roku i drugiego w tegorocznej edycji, zajmowaliśmy także trzecią i czwartą lokatę. Były też jednak gorsze występy, kiedy odpadaliśmy z rywalizacji już w początkowej fazie turnieju - mówi Bogusław Zieliński, kapitan zespołu.

Orzeł Ząbkowice Śląskie wystąpił w składzie: Paweł Adamczyk, Arkadiusz Dulanowski, Jerzy Goryl, Bogumił Hołówko, Andrzej Jakubowski, Wojciech Kukuś, Andrzej Lubieniecki, Mirosław Margasiński, Marek Pyć, Marek Stanny, Robert Wiszowaty i Bogusław Zieliński (kapitan zespołu).

em24.pl

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA