Express-Miejski.pl

Zgubiła kartę bankomatową. Z jej konta zniknęło 260 zł

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Nieustalony sprawca przywłaszczył sobie kartę bankomatową zgubioną przez 22-latkę, a następnie dokonał nią kilku płatności. 

- 10 września o godz. 17.40 w Ząbkowicach Śląskich 22-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego zgłosiła, że zgubiła kartę bankomatową, a ktoś przy jej użyciu dokonał kilku płatności na kwotę 260 zł. Na chwilę obecną sprawca pozostaje nieustalony, jednak policjanci pracują nad sprawą - mówi Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji. 

Policjantka przypomina aby być bardzo ostrożnym korzystając z płatności bezgotówkowych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. - W przypadku zgubienia karty należy jak najszbyciej dokonać jej blokady, aby uniemożliwić wykonanie skutecznej transakcji - radzi policjantka. Radzi też, aby na bieżąco kontrolować stan konta. - W przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast informujmy bank i zastrzegajmy swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji. Nigdy nie należy też razem z kartą płatniczą przechowywać zapisanego kodu PIN - dodaje Ilona Golec.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zgubiła kartę bankomatową. Z jej konta zniknęło 260 zł

    2020-09-14 17:31:15

    gość: ~Ja

    ostatnio dodany post

    Płatność zawsze jest na koncie odnotowania razem z danymi sklepu czy innego punktu, w którym była realizowana. Niemal wszędzie jest też monitoring. Nie jest to raczej trudne, żeby sprawdzić kto płacił przywłaszczoną kartą. Wizerunek wrzucić na media społecznościowe, zaraz kots rozpozna delikwenta.

REKLAMA