Express-Miejski.pl

Pierwszy wniosek o decyzję środowiskową dla drogi ekspresowej S8 złożony

zdjęcie ilustracyjne fot.: GDDKiA

4 września do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu wpłynął pierwszy wniosek o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla drogi S8.

Chodzi o trzeci odcinek realizacyjny Łagiewniki – Wrocław (Magnice).

Decyzja Środowiskowych Uwarunkowań (DŚU) jest niezbędna do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), wydawanej na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.

Do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej został dołączony raport o oddziaływaniu na środowisko przedmiotowej inwestycji, który jest jednym z elementów procedury oceny oddziaływania na środowisko przeprowadzanej przez RDOŚ, przed wydaniem decyzji środowiskowej. Jest to opracowanie, w którym dokonano szczegółowych prognoz oddziaływania budowy drogi ekspresowej S8 w zakresie hałasu, zanieczyszczeń powietrza, jakości wód oraz zawarto informacje na temat oddziaływania na inne komponenty środowiska (rośliny, zwierzęta, klimat, krajobraz, zdrowie i życie ludzkie).

Na podstawie wymienionych wyżej analiz wskazane zostały działania minimalizujące i kompensujące. Określona została m.in. lokalizacja i parametry przejść dla zwierząt, zabezpieczeń akustycznych, urządzeń ochrony wód, nasadzeń zieleni, zakresu nadzoru przyrodniczego, itp.

Każdy, kto jest zainteresowany oddziaływaniem planowanej inwestycji na środowisko, ma możliwość zapoznania się z ww. raportem na etapie konsultacji społecznych,, które zostaną przeprowadzona przez RDOŚ e Wrocławiu w trakcie procesu wydawania decyzji środowiskowej.

Więcej informacji w sprawie S8 można znaleźć TUTAJ [KLIK], natomiast strona internetowa kontraktu dostępna jest TUTAJ [KLIK].

GDDKiA

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pierwszy wniosek o decyzję środowiskową dla drogi ekspresowej S8 złożony

  2020-09-06 09:11:09

  gość: ~Wstrętny PiS

  Wstrętny ten PiS.
  Obiecał przed wyborami, a tu dawno po wyborach a PiS realizuje to do czego się zobowiązał, dla dobra zwykłych ludzi.
  Jak z nimi wygrać? Inni potrafią tylko obiecywać i mamić. Ludzie widzą różnicę.

 • 2020-09-06 11:44:36

  gość: ~Autor

  @~Wstrętny PiS
  Oj masz szczęście że głupota nie boli

 • 2020-09-06 12:40:48

  gość: ~Ala

  @~Autor masz pewność, bo sprawdzasz na sobie.

 • 2020-09-06 12:46:13

  gość: ~ŻUK

  @~Wstrętny PiS
  No i właśnie żal d..ę ściska i poko-nowoczesna nie ma jak to zatrzymać. Ale jest jeden sposób gdyż tam przebiegał pradawny szlak bursztynowy z Egiptu jeszcze przed rzymianami i razem z nimi przywędrowały swiete żuki i one tam są do dzisiaj w okolicach Łagiewnik aż dziw bierze że ekoterroryści o tym nie mówią. Ciekawa sprawa. A tak w ogóle to po co ta nowa droga tym z Wrocławia, oni, wyborcy tego od Czajki będą jeżdzić rowerami i ślizgać się na nartach na tym gęstym co przywiozą z Warszawy. Rozwożą po całej Polsce to i tu przywiozą. A tak na poważnie to pozdrawiam hotelarzy i gastronomów z miasta cudów Bardo, na pewno nie będę już zmuszony Was odwiedzać z grupami turystycznymi które prowadziłem z wielkopolski. Jesteście po drodze a teraz będziecie gdzieś z boku. Bardzo mądre.

 • 2020-09-06 14:42:43

  gość: ~mieszkaniec

  @~ŻUK
  jaki pis..u jest widac afera respiratory,srebna skok,duzo i do swoich,a wina tuska,banda popaprancow

 • 2020-09-08 01:27:16

  gość: ~Kierowca Autokaru

  Dokładnie tak jak pisał mój przedmówca, Bardo straci na turystach bo teraz będziemy jeździć gdzieś z boku a zawsze moja grupa turystów z Czech nalegała żeby zatrzymać się w Bardzie i pozwiedzać. Życzę powodzenia handlarzom i hotelarzom z Barda.

 • 2020-09-08 19:42:48

  gość: ~Ząbkowiczanin

  ostatnio dodany post

  ta droga to jedyny ratunek dla Ząbkowic. Dzięki niej ta dziura obsadzona kwiatkami może się zacząć rozwijać:) No i jakaś inwestycja może powstanie z miejscami pracy lepszymi niż zumet czy legrand.

REKLAMA