Express-Miejski.pl

Wielka piłka wraca do Ząbkowic Śląskich. Zagra m.in. Legia, Lech, Śląsk, Zagłębie czy Jagiellonia

To już III edycja turnieju, który gromadzi na boiskach w Ząbkowicach Śląskich młodych futbolowych adeptów z najlepszych drużyn w kraju fot.: em24.pl

Szkółka Piłkarska Orlik Ząbkowice Śląskie organizuje trzeci turniej piłkarski Ząbkowice Śląskie Cup. Przy ul. Kusocińskiego zagrają 11-latkowie z całej Polski.

To będzie kolejne piłkarskie święto w Ząbkowicach Śląskich. W dniach od 11 do 13 września w mieście Krzywej Wieży i Frankensteina będą przebywać jedni z najbardziej utalentowanych piłkarzy w kraju z rocznika 2009 i młodsi, reprezentujący na co dzień zespoły: Legii Warszawa, Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, Miedzi Legnica, Lechii Dzierżoniów czy Olympic Wrocław. Wśród zespołów będzie także jeden zespół spoza Polski - to czeski Banik Ostrava. Stawkę zespołów uzupełnią gospodarze turnieju - drużyna Orlika Ząbkowice Śląskie.

- To trzeci turniej o takiej randze, który organizujemy przy udziale gminy Ząbkowice Śląskie oraz sponsorów. Dwie pierwsze edycje tej imprezy cieszyły się sporym zainteresowaniem i były jak najbardziej udane, o czym świadczy fakt, że  wszystkie klasowe zespoły, które pojawiały się u nas w poprzednich latach wyraziły chęć przyjazdu i w tym roku. Zapraszamy wszystkich kibiców do oglądania i obserwowania młodych piłkarzy. Wstęp bezpłatny - mówi Tomasz Stelmach, współorganizator imprezy.

I EDYCJA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE CUP [ARTYKUŁ + GALERIA] [KLIK]
II EDYCJA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE CUP [ARTYKUŁ + GALERIA + VIDEO] [KLIK]

Na piątek (11 września) zaplanowano oficjalne przywitanie zespołów. W sobotę drużyny zmierzą się w rozgrywkach grupowych. Mecze fazy finałowej i zakończenie turnieju przewidziano na niedzielę. Przed rokiem w turnieju rocznika 2010 (i młodsi) zwyciężył Lech Poznań, dwa lata temu w rywalizacji graczy z rocznika 2008 najlepsi okazali się młodzi adepci Legii Warszawa.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA