Express-Miejski.pl

Trwają zapisy do udziału w 9. Półmaratonie Henrykowskim i 5. Dyszce Księgi Henrykowskiej

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Łącznie już blisko 350 osób zapisało się do udziału w 9. Półmaratonie Henrykowskim i 5. Dyszce Księgi Henrykowskiej. Impreza biegowa odbędzie się 12 września.

Zapisów za pomocą formularza on-line można dokonywać na stronie datasport.pl. do 10 września. Wpisowe za udział w biegu wynosi aktualnie 55 zł i obowiązuje bez względu na wybrany dystans. Warto zaznaczyć, że zgłoszeń do udziału w biegach należy dokonywać on-line - w dniu biegu nie będą one możliwe w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa.

Trasa półmaratonu, na której rywalizują biegacze, od kilku lat posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W głównej mierze prowadzi drogami brukowo-asfaltowymi. Jej start zaplanowano tradycyjnie przy stacji PKP Henryków. Potem biegacze pokonają około 600 metrów drogą brukową, a następnie drogą asfaltową będą podążać przez Raczyce, Witostowice, Dobroszów, Ostrężną, Nowinę, Jasienicę i Skalice. Za miejscowością Skalice wrócą do Raczyc i na stację PKP skąd udadzą się do mety zlokalizowanej przy klasztorze Cystersów w Henrykowie.

Trasa biegu na 10 km prowadzi drogami gruntowymi oraz brukowo-asfaltowymi. Początek trasy jest taki sam jak w przypadku półmaratonu. Biegacze wyruszą spod stacji PKP w Henrykowie, potem będą podążać drogą brukową, a następnie asfaltem przez Raczyce i drogą gruntowo-asfaltową do Skalic. Tam następuje powrót do Raczyc i bieg na metę, która także będzie znajdowała się przy klasztorze.

Organizatorami biegu są gmina Ziębice i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Wszyscy zawodnicy, którzy dotrą na metę otrzymają pamiątkowy medal oraz torbę lub chustę, a także wodę i batonika. Troje najlepszych biegaczy oraz trzy najszybsze kobiety na dystansie półmaratonu otrzymają nagrody pieniężne w kwocie: I miejsce - 500 zł, II miejsce - 300 zł, III miejsce - 200 zł. Najlepsi na trasie 10 km otrzymają puchary, podobnie jak biegacze i biegaczki klasyfikowane w kilkunastu innych kategoriach na obu dystansach. Będzie również osobna klasyfikacja księży i kleryków.

Warto też zapoznać się ze zmianami, do jakich doszło w regulaminie biegu ze względu na obostrzenia związane z COVID-19.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwają zapisy do udziału w 9. Półmaratonie Henrykowskim i 5. Dyszce Księgi Henrykowskiej

  2020-08-24 10:22:18

  gość: ~Covid

  1000 zakażeń dziennie a Burmistrz się za imprezy bierze.... No ale gdzieś się trzeba pofotografowac

 • 2020-08-24 10:41:19

  gość: ~JD

  @~Covid
  To nie wychodz z domu. Jest coś takiego jak wytyczne GIS i MZ. Jak się chce coś negować trzeba mieć argumenty.

 • 2020-08-24 10:41:40

  gość: ~Ja

  @~Covid

  Hahahaha przeiez ten wirus to pic na wode . Bardzo dobrze ze w koncu cos sie zaczyna dziac bo ile mozna sluchac o tym pseudowirusie . Jak sie boisz to siedz w domu i nie wychodz ale daj innym zyc . Kazdy kto biegnie to jest swiadomy niby-zagrozenia ktorego tak naprawde nie ma bo caly wirus to jedna wielka sciema

 • 2020-08-24 10:51:19

  gość: ~mieszkaniec

  @~Ja 1 września wysyłamy wszystkie dzieci do szkoły....

 • 2020-08-24 11:32:08

  gość: ~lekarz

  @~Covid
  regulamin jak widać jest dostosowany do aktualnych obostrzeń, więc wszystko jest w porządku. Wprowadzone są ograniczenia, czyli nikomu bieg na świeżym powietrzu nie powinien zaszkodzić. A Ty wyjdź się dotleń na zewnątrz

 • 2020-08-25 11:15:14

  gość: ~Koza

  ostatnio dodany post

  @~lekarz Z ciebie taki lekarz, jak z mojej dupeczki trąbeczka

 • 2020-08-25 09:54:10

  gość: ~Ania

  Hej!
  Zapraszam na stronkę http://nastolatkizpolski.pl/
  Jestem dostępna pod nickiem AniaDoKochania99 ❤️

REKLAMA