Express-Miejski.pl

Budowa gminnej drogi dojazdowej w Pomianowie Dolnym dobiega końca

Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz wspólnie z radnym Wiesławem Salą, naczelnikiem Wydziału Budownictwa Urzędu Miejskiego Bartoszem Miszczychą oraz przedstawicielem wykonawcy dokonali przeglądu wykonanych prac, które zgodnie z umową powinny zakończyć się do połowy września br. fot.: Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dobiega końca budowa gminnej drogi dojazdowej w Pomianowie Dolnym o długości 0,5 km, która prowadzi do kilku gospodarstw, firmy transportowej oraz do gruntów rolnych. 

Zadanie na zlecenie Gminy Ziębice wykonuje firma Budbis z Nysy. Całość przebudowy została wyceniona na 355 tys. zł, a dotację w wysokości 89 040 zł gmina uzyskała z Urzędu Marszałkowskiego ze środków przeznaczonych na budowę dróg transportu rolnego.

Jest to przykład inwestycji, która jest realizowana w efekcie dobrej współpracy z sołectwem Pomianów Dolny, bowiem wcześniej - w 2019 roku - mieszkańcy decydując o wydatkach z funduszu sołeckiego postanowili przeznaczyć część środków na wykonanie dokumentacji projektowej.

Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz wspólnie z radnym Wiesławem Salą, naczelnikiem Wydziału Budownictwa Urzędu Miejskiego Bartoszem Miszczychą oraz przedstawicielem wykonawcy dokonali przeglądu wykonanych prac, które zgodnie z umową powinny zakończyć się do połowy września br.

Gmina Ziębice

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA