Express-Miejski.pl

Kolejny etap powstania Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów w Bardzie

Kolejny etap powstania Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów w Bardzie fot.: Gmina Bardo

Od dłuższego czasu w budynku po byłym przedszkolu w Bardzie trwają prace remontowe, które związane są z powstaniem Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów. 

Na ten cel przeznaczono środki finansowe z budżetu gminy, dzięki którym przygotowano dokumentację, wykonano remont dachu oraz prace rozbiórkowe polegające na wyburzeniu niektórych ścianek działowych i przekłuć, zbicie starych tynków, podłóg oraz usunięciu płytek i terakot. Na tym etapie inwestycji wykonano również nową sieć kanalizacyjno-sanitarną oraz dokonano izolacji poziomej i pionowej całego budynku. Obecnie trwa budowa dobudówki w części piwnicznej, na której zostanie wykonane zadaszenie.

Następnym etapem jaki planuje gmina, jest złożenie wniosku do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o dofinansowanie do powstania placówki w ramach wieloletniego programu Senior+. Jest to program adresowany do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie (przebudowę lub remont) i wyposażenie placówki lub zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

- Zależy nam, by bardzkim seniorom stworzyć możliwość spędzenia „jesieni życia” w komfortowych warunkach. Z bogatą ofertą zajęć edukacyjno-kulturalnych, sportowych oraz opieką medyczną i rehabilitacyjną. Aktywizacja seniorów w bezpiecznych warunkach, zdrowy i zbilansowany posiłek to element działania, który sprawi, że osoby starsze będą mogły realizować swoje pasje po przejściu na emeryturę - mówi burmistrz Krzysztof Żegański.

Gmina Bardo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejny etap powstania Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów w Bardzie

  2020-07-23 12:17:38

  gość: ~Mieszkanka

  Brawo.

 • 2020-07-23 21:49:07

  gość: ~Bardzianin

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkanka
  To już chyba pod siebie , będzie za zasługi kanciapa z koniecznie skórzanym fotelem i klimą , no tak jak się zaczynało to i kończyć trza ....

REKLAMA