Express-Miejski.pl

Od poniedziałku rusza przebudowa stadionu w Ziębicach. Ma być profesjonalniej i nowocześniej

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Od 18 maja na stadionie miejskim w Ziębicach z użytkowania do odwołania zostanie wyłączona główna płyta boiska wraz z bieżnią.

Rozpocznie się tam bowiem modernizacja obiektu polegająca m.in. na przebudowie bieżni lekkoatletycznej. Po remoncie powstanie bieżnia okólna czterotorowa o długości 400 metrów i nawierzchni poliuretanowej oraz bieżnia prosta o długości 100 metrów. W ramach zadania przewiduje się także demontaż ogrodzenia płyty głównej kolidującego z inwestycją i zamontowanie nowego, panelowego o wysokości 1.2 metra. Ponadto w planie jest też montaż piłkochwytów za bramkami oraz instalacja systemu nawadniającego płytę główną boiska do piłki nożnej.

Zadanie zostało wybrane do realizacji w sondzie, jaką w ubiegłym roku zamieszczono na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Ziębicach. To alternatywa dla budżetu obywatelskiego, który istniał w gminie w latach ubiegłych. Po zmianie władz postanowiono odejść od tego pomysłu i wszystkie fundusze przewidywane na trzy inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego pozostawić na jedno, konkretne zadanie, które uzyska największą aprobatę w głosowaniu.

Stadion Miejski w Ziębicach to jedno z najbardziej popularnych miejsc w gminie. To przede wszystkim miejsce rozgrywania spotkań piłkarskich lokalnego klubu MKS Sparta Ziębice, ale nie tylko. To także coraz częściej odwiedzane miejsce amatorów biegania i Nordic Walking. Dzięki realizacji inwestycji poprawią się warunki korzystania z obiektu zarówno przez miłośników piłki nożnej, jak i biegaczy, a modernizacja stadionu znacząco podniesie estetykę obiektu i jego prestiż.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Od poniedziałku rusza przebudowa stadionu w Ziębicach. Ma być profesjonalniej i nowocześniej

  2020-05-14 20:46:39

  gość: ~gość

  Nic tak temu miastu nie potrzeba jak nawadniana płyta boiska. A zadanie wybrali urzędnicy oni zawsze wiedzą najlepiej

 • 2020-05-14 20:59:47

  gość: ~Stary zrzęda

  @~gość
  Zadanie wybrali mieszkańcy w sondażu.

 • 2020-05-14 21:03:44

  gość: ~gość

  wybrali z 4 podanych przez urzędników

 • 2020-05-14 21:38:47

  gość: ~xxx

  @~gość
  Nawodnienie będzie bardzo proste, najważniejsza bieżnia. W końcu cywilizacja w naszym mieście. Brawo

 • 2020-05-14 21:39:29

  gość: ~Ziębice

  ostatnio dodany post

  Bardzo się cieszę. W końcu

REKLAMA