Express-Miejski.pl

Roboty budowlane na szlaku turystycznym w Bardzie. Czytelnicy pytają, Nadleśnictwo odpowiada [foto]

Roboty budowlane na szlaku turystycznym w Bardzie

Roboty budowlane na szlaku turystycznym w Bardzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Bardzie na szlaku turystycznym prowadzącym wzdłuż drogi krzyżowej na szczyt Góry Kalwarii i obryw skalny rozpoczęto prace budowlane.

Polegają one na przebudowie szlaku turystycznego - drogi leśnej wznoszącej się stromo w górę zbocza Góry Kalwarii. Otrzymaliśmy kilka zapytań od Czytelników dotyczących inwestycji. Poniżej prezentujemy stanowisko Nadleśnictwa Bardo Śląskie.

Zadanie realizowane jest ze środków współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – projekt pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich”. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć tutaj [KLIK].

Przebudowa szlaku turystycznego rozpoczyna się powyżej placyku z kapliczką Źródło Maryi, w której znajduje się ujęcie wód w odległości ok. 10 m od ściany kapliczki, a bezpośrednio przy krawędzi drogi dla pojazdów samochodowych. Koniec przebudowy znajduje się w odległości ok. 80 m powyżej skrzyżowania szlaku turystycznego z drogą leśną (jezdną). Celem przebudowy odcinka drogi pieszej jest realizacja infrastruktury drogowej, która ma poprawić warunki przepływu wód w ciekach górskich na terenie administracyjnym nadleśnictwa oraz zabezpieczyć istniejące drogi leśne przed niszczącym działaniem wielkich wód.

Przewidywany termin zakończenia wyżej wymienionych prac planowany jest na koniec lipca 2020 roku.

PLAN SYTUACYJNY [KLIK]

Jak można wyczytać z planu sytuacyjnego na remontowanym odcinku pojawią się m.in. schodki ułatwiające pokonywanie stromego fragmentu podejścia.

em24.pl / Nadleśnictwo Bardo Śląskie

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Roboty budowlane na szlaku turystycznym w Bardzie. Czytelnicy pytają, Nadleśnictwo odpowiada [foto]

  2020-05-12 12:28:47

  gość: ~hehe

  no i hejterzy juz cicho

 • 2020-05-12 15:31:17

  gość: ~Antoni Pokrzywa

  Pytanie zasadnicze: czy powyższe zadanie było uzgadniane z burmistrzem i konserwatorem zabytków i przyrody? Dokonano już niepowetowanych szkód. Kto jest autorem tego idiotycznego pomysłu?

 • 2020-05-14 10:44:59

  gość: ~Krzyś

  Czy ktoś w urzędzie jeszcze pracuje?
  Nie ma żadnej fotorelacji z wizyty gospodarskiej "włodarza" na tej "potężnej inwestycji", trudno udzielić odpowiedzi na proste w końcu pytania.
  Może burmistrz wydali z siebie jakieś oświadczenie typu, że jest to np. spełnienie jego marzeń, albo że ... on o niczym nie wiedział itd itp.
  Ciekawa byłaby też opinia proboszcza Mirosława w przedmiotowej sprawie.

 • 2020-05-12 16:32:22

  gość: ~Ja

  Posrawcie jeszcze budki z piwem i będzie git jak można zabierać przyrodę

 • 2020-05-12 17:22:04

  gość: ~Turysta

  Wylać jeszcze asfalt i chodniki ułożyć. Co za debilizm

 • 2020-05-13 06:53:39

  gość: ~Turystka

  Nie lepiej zrobić zastawki na potokach albo jakiś niewielki zbornik? Chyba to bardziej by poprawiło stosunki wodne.
  Przykro, najbardziej urokliwy odcinek do Górskiej Kaplicy.

 • 2020-05-13 09:19:08

  gość: ~góral

  @~Turystka


  Może i najbardziej urokliwy, ale i najtrudniejszy do pokonania, teraz bedzie lepiej. Zejście na urwisko też na początku krytykowali, a teraz nikt sobie nie wyobraża jakby miał schodzić po osuwającej się skarpie

 • 2020-05-13 14:58:10

  gość: ~Kaczmarski

  @~góral
  Wy tzw Turyści jak już tam leziecie, to zabierajcie ze sobą śmieci, a nie całe urwisko jak wysypisko.
  Może ktoś się tym zainteresować?!!!

 • 2020-05-13 19:49:46

  gość: ~Jola

  Smutne to na nic kasy nie ma a w lesie na niszczenie przyrody kasa jest zamiast rowy wyczyścić czy zrobić coś innego to na to kasy brak

 • 2020-05-13 19:51:20

  gość: ~Kazik

  A nadleśnictwo zamiast te pieniądze przeznaczyć na zalesienia czy sadzonki dla mieszkańców to tną lasy w pień a teraz jeszcze drogi tam robią płakać się chce jak się patrzy na nasze lasy

 • 2020-06-21 09:26:15

  gość: ~turysta

  ostatnio dodany post

  Właśnie takie naturalne odcinki trasy są najpiękniejsze i podkreślają klimat tego miejsca. Zniszczono bezpowrotnie jeden z najpiękniejszych odcinków trasy. A jak już robi się takie ingerencje w przyrodę , to należałoby to robić z materiału miejscowego a nie zupełnie obcego , który nie pasuje do otoczenia.

REKLAMA