Express-Miejski.pl

Bramy srebrnogórskiej twierdzy ponownie otwarte dla zwiedzających

Zapraszamy do zwiedzenia srebrnogórskiej twierdzy

Zapraszamy do zwiedzenia srebrnogórskiej twierdzy fot.: Twierdza Srebrna Góra

Od 5 maja Twierdza Srebrna Góra jest ponownie otwarta dla turystów. Teren fortów można zwiedzać z przewodnikiem w maksymalnie 15-osobowych grupach. 

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej.

Jednak Twierdza Srebrna Gόra to w rzeczywistości nie jeden obiekt, a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortόw. Twierdza składa się z sześciu fortόw i kilku bastionόw. Głόwny jej trzon tworzy zespół bastionόw z Donjonem w środku. Obiekt ten posiadał 151 pomieszczeń fortecznych (kazamat) rozmieszczonych na trzech kondygnacjach. Ogromne magazyny, studnie, zbrojownia, kaplica, więzienie, szpital, piekarnia, browar, warsztaty rzemieślnicze i prochownia czynił fort całkowicie samodzielnym i samowystarczalnym.

Twierdza Srebrna Góra poza swym dziedzictwem architektonicznym przyciąga również malowniczymi widokami gór bardzkich i sowich, które od maja można ponownie podziwiać z terenu fortów. Srebrnogórska twierdza jest otwarta dla turystów w godzinach od 10 do 18. Wejście z przewodnikiem odbywa się w grupach- nie większych niż 15 osób.

Podczas zwiedzania należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa: zakrywaniu ust i nosa, zachowaniu minimum 2 metrów odstępu, nie dotykaniu oczu, ust, nosa, unikaniu dotykania wyposażenia (warto zaopatrzyć się w rękawiczki).

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej: forty.pl [KLIK]

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA