Express-Miejski.pl

Rada Seniorów w Ząbkowicach Śląskich

Rada Seniorów

Rada Seniorów fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Burmistrz Marcin Orzeszek zaprosił przedstawicieli lokalnych organizacji zrzeszających grupy seniorów na spotkanie do siedziby Urzędu Miejskiego w celu omówienia kwestii powołania Rady Seniorów.

W spotkaniu uczestniczyli:

1. Pani Grażyna Kwiecińska - Prezes Zarządu Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
2. Pan Włodzimierz Maj - Prezes Koła Związku Sybiraków w Ząbkowicach Śląskich
3. Pan Jakub Dubiński - Prezes Polskiego Związku Niewidomych Koło Ząbkowice Śląskie
4. Pan Stanisław Kowalczyk - Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Ząbkowicach Śląskich
5. Pan Janusz Firkowski - Przewodniczący Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ząbkowicach Śląskich.
 
Rada Seniorów stanowiłaby organ doradczy Burmistrza Ząbkowic Śląskich w sprawach dotyczących osób starszych. Do głównych zadań Rady należałoby m.in.:

 • inicjowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji społecznej osób starszych oraz do pełnego zaspokojenia potrzeb tej grupy społecznej,
 • podejmowanie działań zmierzających do wykorzystania potencjału, wiedzy, doświadczenia, energii i czasu seniorów na rzecz inicjatyw środowiskowych, w szczególności w zakresie kultury, sportu i edukacji,
 • opiniowanie lokalnych rozwiązań prawnych dotyczących sytuacji osób starszych lub mogących mieć na nią wpływ,
 • współpraca z organizacjami i instytucjami, które zajmują się problemami osób starszych.

Inicjatywa powołania Rady Seniorów to kolejny element obok Ząbkowickiej Rady Biznesu oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej strategii współpracy Burmistrza Ząbkowic Ślaskich z przedstawicielami lokalnej społeczności, mającej na celu aktywizację obywatelską Mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie.

 

 

UM Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rada Seniorów w Ząbkowicach Śląskich

  2011-02-07 12:06:03

  UM Ząbkowice Śląskie

  Burmistrz Marcin Orzeszek zaprosił przedstawicieli lokalnych organizacji zrzeszających grupy seniorów na spotkanie do siedziby Urzędu Miejskiego w celu omówienia kwestii powołania Rady Seniorów.

 • 2011-02-07 19:16:51

  gość: ~obserwator

  Mamy już radę młodzieży teraz seniorów, zaraz będzie rada kobiet, mężczyzn, blondynek, rudych, wierzących, ateistów, wysokich i małych, grubych i chudych i znajdzie się jeszcze co najmniej kilka. Z marketingowego punktu widzenia może to i świetny pomysł ale mam nadzieję, że nie to tutaj chodziło ;) szczególnie w kontekście istniejących już przecież społecznych gremiów inicjujących i opiniodawczych tj. rad osiedli i zebrań wiejskich - obawiam się że na działalność kolejnych ciał i kolejnych wiceburmistrzów małej i biednej miejsko-wiejskiej gminy jaką są Ząbkowice po prostu nie stać.

 • 2011-02-07 19:38:10

  gość: ~mieszkanka Barda

  A może Wasz burmistrz pogadał z naszym i dowiedział się ,że najlepiej trzymać z kombatantami ,moherowymi berecikami i klerem wówczas reelekcja jest pewna :)

 • 2011-02-07 19:47:20

  gość: ~tintirinti

  Takie "rady" to tylko zabezpiecznie , wątpliwe, legitymizacji władzy. Skoro jest rada miejska to po co kolejne? Otóz po to , żeby pokazać - jesteśmy z wami ;) Ale jkaby coś się "omskło" , to przecież - były rady ;) Proponuję powołać w Ząbkowicach następną radę - Radę Robotniczo-Chłopską ! Lub - Radę Komisarzy Ludowych ! Albo wogóle Wielką Radę Wszystkich;)

 • 2011-02-07 20:14:21

  gość: ~.

  Och, ach.. Jaki ten nasz burmistrz jest wspaniałomyślny... Nieprawda?

 • 2011-02-07 22:37:11

  gość: ~dd

  pewnie, niech siedzi w biurze i sie z nikim nie spotyka bo po co. wazne zeby sluchac glosu ludu bo wladza jest dla nas a nie odwrotnie...

 • 2011-02-08 08:50:56

  gość: ~tintirinti

  ostatnio dodany post

  Ten "głos ludu " to dwóch v-ce burmistrzów i osobisty doradca ? Więc "lud" mówi NIE !
  A teatralne gesty z "radami" nic w tej mierze nie zmieniają.

REKLAMA