Express-Miejski.pl

W sobotę finały Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Kto zgarnie puchar?

W ubiegłorocznej edycji triumfowała Straż Pożarna, która jednak w tym sezonie nie zdołała awansować do najlepszej czwórki. W gronie faworytów wymienia się Nauczycieli i TeNet Kasy, dwie najlepsze ekipy sezonu zasadniczego fot.: em24.pl

O miano najlepszego zespołu powalczą Nauczyciele, TeNet Kasy, Orzeł Piława Dolna i Ekipa Bania. Wielki finał fazy playoff zaplanowano na godz. 20.15. 

Mecze półfinałowe będą trwały już od godz. 17. Wówczas to planowany jest pierwszy gwizdek w spotkaniu mistrza fazy zasadniczej - Nauczycieli i Ekipy Bania, która w ostatniej kolejce zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki. Ekipa Bania to pierwszoligowy beniaminek, który zdołał wywalczyć sobie grę w finałach, pozostawiając w tyle m.in. ekipę Straży Pożarnej, obrońców tytułu. W fazie zasadniczej Nauczyciele wygrali 8:5. Jak będzie teraz?

Drugi półfinał zaplanowano na godz. 18.05. Zmierzą się w nim TeNet Kasy i Orzeł Piława Dolna. Kilka tygodni temu w bezpośrednim starciu obu ekip emocji nie brakowało, a Orzeł Piława Dolna okazał się lepszy wygrywając 6:5. To TeNet Kasy uplasował się jednak wyżej w tabeli fazy zasadniczej.

Przegrani z półfinałów zagrają w meczu o trzecie miejsce. Ten jest przewidziany na godz. 19.10. O godz. 20.15 wielki finał z udziałem zwycięzców meczów półfinałowych.

W międzyczasie będą odbywały się także finały mini-futsalu dla uczniów szkół podstawowych. Finał dla uczniów klas I-III zaplanowano między pierwszym a drugim półfinałem, finał dla uczniów klas IV-VI odbędzie się po drugim meczu półfinałowym, a finał dla uczniów klas VII-VIII przewidziano po spotkaniu o trzecie miejsce.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA