Express-Miejski.pl

Wokół dziejów miasta III. Wojny, które odcisnęły piętno w historii Ząbkowic Śląskich

Promocja książki „Wokół Dziejów Miasta III. Miasto a wojny. Z wojennej przeszłości Ząbkowic Śląskich

Promocja książki „Wokół Dziejów Miasta III. Miasto a wojny. Z wojennej przeszłości Ząbkowic Śląskich fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

17 stycznia w ząbkowickim ratuszu miała miejsce promocja wydawnictwa pokonferencyjnego „Wokół dziejów miasta III. Miasto a wojny. Z wojennej historii Ząbkowic Śląskich”.

Publikacja jest pokłosiem konferencji popularno-naukowej, która odbyła się w Ząbkowicach Śląskich wiosną ubiegłego roku. Redaktorem trzeciego już tomu z tej serii został Kamil Pawłowski -  znany mieszkańcom powiatu ząbkowickiego pasjonat historii, autor wielu artykułów na temat historii Ząbkowic Śląskich i okolicy.

Książka zawiera ciekawe artykuły opowiadające o historii miasta i okolic w kontekście wojen, od średniowiecza do zakończenia II wojny światowej. Poruszana w niej tematyka została potraktowana w sposób profesjonalny. Autorami tekstów są zarówno historycy, jak i lokalni badacze dziejów ziemi ząbkowickiej, m.in. Jerzy Organiściak, Anna Małachowicz, Robert Heś czy Stanisław Kolouszek.

Podczas spotkania każdy z przybyłych gości otrzymał bezpłatny egzemplarz książki. Była też okazja do rozmów z autorem publikacji oraz możliwość otrzymania autografu.

W spotkaniu udział wzięli licznie przybyli mieszkańcy, jak również burmistrz Marcin Orzeszek, który zadeklarował wsparcie dla kolejnych tego typu wydarzeń.

Wydawcą książki jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich. Tam też można wypożyczyć zarówno najnowszą książkę, jak i wcześniejsze publikacje, których premiera miała miejsce w ubiegłych latach.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA