Express-Miejski.pl

Brak śniegu nie przeszkodził. IX Bieg św. Floriana w Srebrnej Górze - Memoriał Dariusza Buły [foto]

IX Bieg św. Floriana w Srebrnej Górze - Memoriał Dariusza Buły fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Marek Leśnicki z KP PSP Świdnica okazał się najszybszym zawodnikiem IX Biegu św. Floriana - Otwartych Mistrzostwach Strażaków, które odbyły się dziś w Srebrnej Górze.

Uczestnicy podobnie jak w latach wcześniejszych mieli do pokonania trasę  „9 Buków”. Ze względu na brak śniegu zamiast ścigania się na nartach biegowych odbył się bieg przełajowy. Na linii startu pojawiło się blisko 30 zawodników. Mężczyźni rywalizowali na około 12 km dystansie (dwie pętle), kobiety biegły dystans o połowę krótszy. 

Impreza rozpoczęła się minutą ciszy ku pamięci Dariusza Buły, który jeszcze w ubiegłym roku komentował wydarzenie i od pierwszej edycji był jej współorganizatorem. Zmarł w marcu ubiegłego roku. Przegrał walkę z rakiem. Miał 54 lata.

Po chwili zadumy zawodnicy ustawili się na starcie, a po chwili ruszyli na trasę. Najszybciej pokonał ją Marek Leśnicki z Sianowic na co dzień strażak-zawodowiec w KP PSP Świdnica, który na mecie pojawił się po 49 min i 49 sek. Kilka chwil po nim finiszował Przemysław Winny z Bielawy (czas: 53 min 31 sek.), a trzecia lokata powędrowała do Piotra Buły z Ząbkowic Śląskich (czas: 53 min 49 sek.). Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Jurasz z Kamieńca Ząbkowickiego (czas: 32 min 29 sek.), przed Anną Dudczak z Rudnicy (czas: 33 min i 8 sek.) i Sylwią Kodzis z Janowca (czas: 33 min i 16 sek.).

Marcelina Ziomek z Jemnej (czas: 55 min 45 sek.) była najszybszą zawodniczką jeśli chodzi o klasyfikację druhen. Druga była Zuzanna Gnyl z Dzierżoniowa (czas: 55 min 46 sek.), a trzecia Magdalena Tryburczyk z Budzowa. Wszystkie należą do Młodzieżej Drużyny Pożarniczej w Budzowie. Wśród mężczyzn najlepszym strażakiem okazał się Marek Leśnicki, druga lokata powędrowała do Piotra Buły (OSP Budzów), a trzecia do Jakuba Wróbla ze Srebrnej Góry (czas: 54 min. 58 sek., MDP Budzów).

Po biegu każdy z uczestników otrzymał medal, a na wszystkich czekała gorąca herbata oraz strażacka grochówka. Najlepsi biegacze w każdej kategorii otrzymali dodatkowo również puchary. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. st. bryg. Marek KamińskiZastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia - oraz kpt. mgr. inż. Bartłomiej Zarzycki - komendant KP PSP w Ząbkowicach Śląskich To oni przy udziale wójta Pawła Gancarza i komendanta gminnego OSP Andrzeja Pasternaka wręczali zawodnikom puchary i dyplomy.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach z siedzibą w Srebrnej Górze przy współpracy z gminą Stoszowice oraz strażakami-ochotnikami z Budzowa.

kin / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Brak śniegu nie przeszkodził. IX Bieg św. Floriana w Srebrnej Górze - Memoriał Dariusza Buły [foto]

  2020-01-18 16:10:58

  gość: ~Xxx

  Brawo. Fajna zabawa

 • 2020-01-18 17:07:22

  gość: ~ja

  Super, ale 30 osób???

 • 2020-01-18 21:08:42

  gość: ~mnm

  @~ja
  Gdybyś uczestniczył/a, byłoby 31 osób

 • 2020-01-18 21:21:07

  gość: ~Marek

  Fajnie spędzona sobota, za rok też przyjadę, pozdrawiam organizatorów i resztę uczestników za to, że im się chce

 • 2020-01-22 19:41:16

  Monia25

  ostatnio dodany post

  Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

REKLAMA