Express-Miejski.pl

„Bieg Św. Floriana”. Niebawem IX Otwarte Mistrzostwa w Biegach Narciarskich w Srebrnej Górze

zdjęcie archiwalne fot.: em24.pl

18 stycznia już po raz dziewiąty w Srebrnej Górze (gm. Stoszowice) odbędą się zawody w biegach narciarskich strażaków z województwa dolnośląskiego.

W przypadku braku śniegu na tej samej trasie odbędzie się bieg przełajowy. Impreza ma charakter otwarty. Mogą wziąć w niej udział wszyscy chętni powyżej 15. roku życia. Organizatorzy przygotowali nagrody zarówno w kategoriach strażackich, jak i indywidualnych.

Podczas biegu uczestnicy będą rywalizowali na dwóch dystansach. Dla druhów i biegaczy indywidualnych przewidziano trasę około 12 km (dwie skrócone pętle), dla druhen oraz biegaczek indywidualnych trasa będzie o połowę krótsza (jedna pętla). Każdy zawodnik podczas zawodów powinien posiadać własny sprzęt narciarski. Organizatorzy nie zapewniają wypożyczalni oraz nie odpowiadają sprzęt pozostawiony bez nadzoru.

Ściganie tradycyjnie odbędzie się na trasie „Dziewięciu Buków”. Jak tam dotrzeć? Od Przełęczy Srebrna do startu trzeba pokonać ok. 900 m drogą otwartą dla ruchu samochodowego. Mapa trasy dostępna jest na tablicy postawionej przy trasie.

Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na 18 stycznia o godz. 11. Opłata startowa wynosi 15 zł. Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 9.30. 

Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja jest szczególna, gdyż będzie jednocześnie pierwszym memoriałem im. dh. Dariusza Buły - byłego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich, który zmarł w marcu 2019 roku. Podczas poprzednich edycji Otwartych Mistrzostw w Biegach Narciarskich w Srebrnej Górze wcielał się on w rolę komentatora i głównego prowadzącego imprezę, a także każdego roku był zaangażowany w organizację wydarzenia. Jego głos i anegdoty utkwiły w pamięci wielu, którzy choć raz zdecydowali się aktywnie spędzić czas czy to na biegówkach czy rywalizując w biegu przełajowym.

Cały czas był czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie. Pełnił też funkcję komendanta gminnego ZOSP RP. W wieku 54 lat przegrał walkę z rakiem.

REGULAMIN IMPREZY I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ TUTAJ [KLIK]

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA