Express-Miejski.pl

Ponad 4 mln zł na inwestycje w gminie Bardo. Sprawdź jakie są plany

zdjęcie archiwalne fot.: em24.pl

Remont ul. Grunwaldzkiej, modernizacja dróg oraz zagospodarowanie przejścia z ul. Głównej do Rynku to tylko część inwestycji w gminie Bardo zaplanowanych na 2020 rok.

Łączna kwota przeznaczona na realizację zadań inwestycyjnych w budżecie na 2020 rok wynosi ponad 4.1 mln zł.

Największa część tej kwoty, bo ponad 2 mln zł  zostanie przeznaczona na remont ul. Grunwaldzkiej w Bardzie. Samorząd na zadanie otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70 proc. wartości inwestycji. Znaczna część kwoty, którą gmina wydatkuje więc na remont zostanie samorządowi zwrócona po zakończeniu inwestycji i rozliczeniu zadania.

185.5 tys. zł wyasygnowano na remonty dróg transportu rolnego w Dębowinie (80 tys. zł), Opolnicy (80 tys. zł) i Przyłęku (25,5 tys. zł). Ponadto gmina przymierza się też o złożenie wniosku i pozyskanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic Jagiellońskiej, Mickiewicza oraz Kościuszki w Bardzie. W budżecie na 2020 rok zabezpieczono kwotę 100 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej tego zadania, która jest niezbędna do tego, aby samorząd mógł ubiegać się o fundusze zewnętrzne.

80 tys. zł z budżetu samorządu ma pochłonąć odtworzenie miejsca rekreacji Czereśniowy Sad, który znajduje się na terenach inwestycyjnych gminy Bardo. 30 tys. zł przeznaczono natomiast na urządzenie miejsc odpoczynku przy trasach singletrack.

W budżecie gminy Bardo na 2020 rok znalazły się również środki w wysokości 100 tys. zł na zadanie związane z poprawą bezpieczeństwa na terenie gminy poprzez zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków-ochotników z Brzeźnicy, a także 8 tys. zł na wykonanie dokumentacji związanej z przebudową remizy strażackiej w tejże miejscowości. Zadanie ma polegać na rozbudowie garażu, aby dostosować obiekt do przechowywania w nim nowego pojazdu.

Samorząd ma też w planach zakup autobusów, które będą dowoziły uczniów do szkół. Na ten cel zabezpieczono w gminnej kasie 475 tys. zł. 300 tys. zł mają pochłonąć natomiast prace związane z adaptacją obiektu byłego przedszkola na potrzeby utworzenia Dziennego Domu Senior+, a 150 tys. zł wyasygnowano na zagospodarowanie przejścia łączącego ulicę Główną w Bardzie z Rynkiem.

Szczegółowy opis wszystkich zaplanowanych inwestycji z budżetu gminy Bardo znajduje się poniżej:

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ponad 4 mln zł na inwestycje w gminie Bardo. Sprawdź jakie są plany

  2019-12-20 15:17:15

  gość: ~Wioskowa

  Fajne inwestycje... choc przydałaby sie wymiana oświetlenia na wioskach na baterie słoneczne czy wiatrowe. Byłyby z tego niemałe oszczędności.
  No i odrobina chodnika by się przydała na wioskach.

 • 2019-12-20 18:43:59

  gość: ~telefon Banasia

  Mam pytanie do biegłych w tych kwitach . Gdzie znajdę inwestycję pod nazwą POKOJE NA GODZINY PRZY UL GRUNWALDZKIEJ ?

 • 2021-02-04 00:37:16

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Pokoje na godziny??...

REKLAMA