Express-Miejski.pl

Twierdza Srebrna Góra z wyróżnieniem za najlepszy produkt turystyczny 2019 roku

Twierdza Srebrna Góra w zimowej scenerii

Twierdza Srebrna Góra w zimowej scenerii fot.: mp

Twierdza Srebrna Góra została wyróżniona przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2019 roku.

Podczas uroczystej gali w Warszawie Polska Organizacja Turystyczna wyróżniła 13 produktów turystycznych przyznając im Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej – najważniejszej w kraju nagrody w branży turystycznej. Wsród nich znalazła się Twierdza Srebrna Góra

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej stanowią rekomendację dla turystów i dają im gwarancję skorzystania z kompleksowej oferty wysokiej jakości oraz ciekawego spędzenia czasu wolnego. Wszystkie miejsca to wyjątkowe atrakcje nie tylko dla rodzin z dziećmi. Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska.

 - Uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej to dowód na nasze zaangażowanie w rozwój turystyki na arenie regionalnej i krajowej. Przyznanie tytułu przez kapitułę konkursu to wyraz dostrzeżenia tych starań i nagrodzenia ich wyników: profesjonalnego zarządzania i promocji produktu turystycznego - mówi Emilia Pawnuk, prezes srebrnogórskiej twierdzy.

O miano najlepszych produktów turystycznych już po raz 17 ubiegały się cenione i chętnie odwiedzane miejsca, placówki czy wydarzenia z całej Polski. Złoty Certyfikat POT powędrował do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich GórachCertyfikat Specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata produkty turystycznepowędrował do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, które jest unikatowym ośrodkiem edukacyjnym przybliżającym zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Turyści, którzy wzięli udział w ogólnopolskim głosowaniu, zdecydowali, że Certyfikat Internautów otrzymają w tym roku Perspektywy – 9 Hills Festival, czyli trzydniowe spotkanie ze sztuką w murach średniowiecznego Chełmna.

- Turystyka w Polsce jest w rozkwicie. W dużej mierze jest to zasługa zarządców produktów turystycznych, w tym naszych dzisiejszych laureatów. Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie i ciężką pracę. Dzięki Wam nasz kraj ma jeszcze więcej do zaoferowania zarówno turystom krajowym, jak i odwiedzającym nasz kraj gościom zza granicy – mówiła podczas piątkowej gali minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Twierdza Srebrna Góra z wyróżnieniem za najlepszy produkt turystyczny 2019 roku

    2019-12-02 16:05:16

    gość: ~Asia

    ostatnio dodany post

    Gratulacje dla Pani Prezes i pracowników! Ostatnio zwiedziłam fort Donjon i jestem pod wrażeniem wykonanych prac. Znam to miejsce, bywałam tam z moim ojcem jako dziecko, ale od tamtych czasów to miejsce bardzo się zmieniło. Bardzo dobry przewodnik i miła obsługa. Polecam!

REKLAMA