Express-Miejski.pl

Weekend za pół ceny. Jakie atrakcje w powiecie ząbkowickim?

Największą górską twierdzę w Europie będzie można zwiedzić z przewodnikiem za połowę ceny.

Największą górską twierdzę w Europie będzie można zwiedzić z przewodnikiem za połowę ceny. fot.: mat.pras.

Już w najbliższy weekend 22-24 listopada, po raz kolejny zostanie zrealizowana ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. 

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja promocyjna, do której przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach. Wydarzenie z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, a wielu Polaków z niecierpliwością czeka na możliwość skorzystania z atrakcji w promocyjnych cenach.

W akcji biorą udział podmioty zarówno z branży kulturowej, hotelowej, czy gastronomicznej. Jak co roku, nie zabraknie także obiektów z naszego regionu.

Jednym z obiektów powiatu ząbkowickiego biorących udział w akcji, jest już tradycyjnie Twierdza Srebrna Góra. Największą górską twierdzę w Europie będzie można zwiedzić z przewodnikiem w cenie 12.50 zł, za bilet normalny i 8.50 zł, za bilet ulgowy.

W dniach 23- 24 listopada za pół ceny zwiedzimy też Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu ZąbkowickimBilet normalny będzie kosztował 12.50 zł, natomiast ulgowy tylko 7.50 zł. Zwiedzanie pałacu odbywa się co godzinę od 10 do 17. Bilety do nabycia 15 minut przed pełną godziną. Kasa czynna od 9.30 do 17.

W ten weekend, za pół ceny, kupimy bilety wstępu do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Bilet normalny będzie kosztował 15 zł, a ulgowy 12 zł. W cenie biletu mamy zagwarantowanego przewodnika, zwiedzanie Muzeum Minerałów i Izby Górnictwa. Kopalnia czynna jest od godz. 9. a ostatnie zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 16. Odwiedzając Złoty Stok warto także skorzystać z oferty na zwiedzanie zabytkowych miejsc meleksemNa trasie min. zabytkowy kościół ewangelicki z możliwością wejścia do środka. Podróż meleksem to koszt 7.50 zł za bilet normalny i 6 zł za bilet ulgowy.

W akcję „Weekend za pół ceny” co roku angażuje się również Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach. W czasie tego weekendu ziębickie muzeum będzie można zwiedzać w godzinach jego pracy. W piątek i niedzielę bilet ulgowy będzie kosztował 3 zł, a normalny 4 zł. W sobotę natomiast wstęp dla wszystkich będzie całkowicie darmowy.

Sprawdź jakie atrakcje w całej Polsce będzie można zwiedzić za pół ceny
w nadchodzący weekend [KLIK]

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Weekend za pół ceny. Jakie atrakcje w powiecie ząbkowickim?

  2019-11-21 12:34:51

  gość: ~kk

  Wybieram sie do Ziębic.Kto jest za wpisuje sie.

 • 2019-11-21 17:50:38

  gość: ~Ktoś z boku

  ostatnio dodany post

  W Złotym Stoku w tej akcji bierze również udział miasto. Można za pół ceny zwiedzić Złoty Stok z przewodnikiem i to meleksem

REKLAMA