Express-Miejski.pl

Na terenie kopalni będą ścigać się wrakami. Przed nami V edycja Wrack Race Pilce

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

9 listopada na terenie kopalni Pilce (gm. Kamieniec Ząbkowicki) odbędzie się kolejna, piąta już edycja International Wrack Race Pilce.

Swój udział w imprezie zapowiedziało kilkadziesiąt załóg, które przygotowanymi przez siebie wrakami będą ścigać się na specjalnie dedykowanej trasie. Aby pojazd mógł stanąć na linii startu, jego wartość nie może przekraczać tysiąca złotych, może posiadać tylko jeden napęd (na przód albo tył) i nie może mieć lamp ani wzmocnień. Obowiązuje również zakaz kolców i łańcuchów na kołach, a załogę tworzą dwie pełnoletnie osoby, obowiązkowo wyposażone w kaski na głowę. W każdym z pojazdów musi znajdować się gaśnica oraz pasy bezpieczeństwa. W tej edycji zaplanowano podział na dwie kategorie. Jedna to samochody o pojemności do 1600 cm3, druga powyżej 1600 cm3. Dodatkowo planuje się także osobną klasyfikację dla kobiet. To tyle jeśli chodzi o zasady. W innych aspektach obowiązuje pełna dowolność.

Pierwsze wyścigi eliminacyjne zaplanowano na godz. 9.30. W każdym z biegów na linii startu staje sześć załóg, z których dwie najszybsze awansują do dalszej fazy zawodów. - Kolejne wyścigi wyłaniają następnych zwycięzców i eliminują przegranych i tak aż do finału. W końcowym wyścigu pojedzie sześć najlepszych załóg - mówi Mariusz Niemiec, współorganizator wydarzenia.

Internetional Wrack Race Pilce odbywa się w tym roku już po raz drugi. Wcześniej zawodnicy rywalizowali wiosną. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 2017 roku i od tamtej pory cieszy się dużym zainteresowaniem.

Organizacja zawodów jest możliwa dzięki Kopalni Surowców Mineralnych z Byczenia, która udostępnia teren, gdzie rywalizują poszczególne załogi. Organizatorzy zapraszają do kibicowania. - Zawody będzie można obserwować z bezpiecznego miejsca przygotowanego z myślą o kibicach. Startujemy o 9.30, a koniec wyścigów planujemy w godzinach popołudniowych. Wpadajcie! - zachęca Mariusz Niemiec.

IV edycja Wrack Race Pilce [RELACJA/FOTO/VIDEO]

III edycja Wrack Race Pilce [RELACJA/FOTO]

II edycja Wrack Race Pilce[RELACJA/FOTO]

ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na terenie kopalni będą ścigać się wrakami. Przed nami V edycja Wrack Race Pilce

  2019-11-05 11:29:43

  gość: ~hmm

  a co ekolodzy na to ?

 • 2019-11-05 12:23:01

  gość: ~Łukasz

  @~hmm
  Niech się przykują do drzewa

 • 2019-11-05 12:33:54

  gość: ~Hehe

  Sikalafą i ...uj

 • 2019-11-08 10:55:12

  gość: ~Marek

  ostatnio dodany post

  Fajnie,że wiem , bo jak tylko któryś matoł pojawi się na drodze publicznej takim wrakiem - Ożary, Kamieniec , Topola , doboszowice to od razu dzwonię na policje. Takie samochody powinny być przywiezione na lawetach a nie bez OC , przeglądów poruszać się po drogch publicznych siejąc hałas i zagrożenie.

REKLAMA