Express-Miejski.pl

Zakończono budowę singletracków na terenie gminy Ziębice

Zakończono budowę singletracków na terenie gminy Ziębice

Zakończono budowę singletracków na terenie gminy Ziębice fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Prace nad budową ścieżek rowerowych typu singletrack w gminie Ziębice dobiegły końca. Oficjalne otwarcie nowych tras odbędzie się wiosną przyszłego roku.  

Zadanie zostało zrealizowane w ramach operacji pn. „Przebudowa ścieżek leśnych na ścieżki pieszo-rowerowe w gminie Ziębice”. Wykonawcą projektu była firma ARES z Trzebieszowic.

W ramach projektu przebudowano część istniejących ścieżek leśnych na zrównoważone trasy rowerowe. Powstała w wyniku zadania sieć siedmiu tras, ma służyć turystom oraz mieszkańcom gminy i będzie udostępniona bezpłatnie. Ścieżki przebiegają przez atrakcyjne tereny leśne zlokalizowane w okolicy Ziębic, Skalic, Witostowic i Henrykowa.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 350 tys. zł, z czego 180 tys. zł. to dofinansowanie pozyskane przez gminę Ziębice za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania QWSI.

Głównym celem projektu jest rozwój ruchu turystycznego oraz wzrost liczby osób korzystających ze szlaków turystycznych zlokalizowanych na obszarze gminy. Samorząd liczy, że ze względu na atrakcyjną infrastrukturę, która powstała w wyniku realizacji tej operacji, sieć nowych tras odwiedzą liczne grupy turystów uprawiających turystykę rowerową. We współpracy z gminą Strzelin, ziębicki magistrat ma w planach wydać wspólną mapę prezentującą wszystkie singletracki zlokalizowane na obszarze Wzgórz Strzelińskich

Szczególne podziękowania samorząd gminy składa Nadleśnictwu Henryków, które od początku wspiera działania w zakresie rozwoju i promocji turystyki w gminie.

Oficjalnemu otwarciu tras będzie towarzyszył XIX Rekreacyjny Rajd Rowerowy inaugurujący sezon rowerowy 2020.

em24.pl/ UM Ziębice

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zakończono budowę singletracków na terenie gminy Ziębice

  2019-10-16 10:30:13

  gość: ~edu

  Brawo dla włodarzy gminy za świetną inicjatywę. Tego nigdy zbyt wiele.

 • 2019-10-16 10:38:35

  gość: ~taitam

  No nareszcie.

  Ziębiczanie + wszyscy mieszkańcy miejscowości wchodzących w skład gminy o niczym innym nie marzyli.

  -- w d_pie tam z rozlatującymi się chodnikami lub ich braku.
  -- w d_pie tam z drogami które są niewiele lepsze od chodników.
  -- ch_j tam z ruiną borwaru w Ziębicach.
  -- ch_j tam z infrastrukturą internetową (szybki internet na terenie gminy lub chociaż w Ziębicach)
  -- kto by się tam przejmował brakiem JAKICHKOLWIEK inwestycji mogących stworzyć nowe miejsca pracy.

  NAJWAŻNIEJSZE, że są ...... singletracki.


  ==============
  ... a tak na marginesie, to daję 2-3 lata tym sngletrackom po czym ... znikną pod warstwą ziemi, błota, liści, czyli nie wystarczy wykonać te ścieżki, trzeba je jeszcze utrzymać i coś mi się wydaje, że gmina nie znajdzie na to środków.

 • 2019-10-18 11:37:43

  gość: ~mieszkaniec

  @~taitam
  Singletracki nie są najważniejsze ale dobrze że są. Trzeba ruszyć szwoje 4 litery i zająć się jakimś sportem hobbistycznie, większość woli kupić jakiś alkohol i narzekać jak mi źle.
  Z drogami i chodnikami masz rację, co chodzi o nowe miejsca pracy to zapomnij. Ziębice to gmina rolnicza, oddalona od głównych dróg krajowych o autostradach nawet nie wspomnę.To przy takich drogach powstają strefy ekonomiczne lub w ich pobliżu.

 • 2019-10-18 12:54:28

  gość: ~takitam

  @~mieszkaniec

  gość: ~mieszkaniec napisał/a:
  /// Trzeba ruszyć szwoje 4 litery i zająć się jakimś sportem hobbistycznie, większość woli kupić jakiś alkohol i narzekać jak mi źle.///

  Nie rozumiem, to znaczy coś co ma w założeniu sprawiać przyjemność (hobby) musi być a priori sportem ?
  Co złego jest w piciu alkoholu ? .... lub w narzekaniu ?

  Każdy robi to co lubi.


  gość: ~mieszkaniec napisał/a:
  /// co chodzi o nowe miejsca pracy to zapomnij. Ziębice to gmina rolnicza ///

  Pamiętam czasy, gdzie w Ziębicach które również wtedy (a nawet przede wszystkim wtedy) były gminą rolniczą, a mimo to przemysłu w Ziębicach nie brakowało.
  Zakładów pracy było więcej niż sklepów.

  Poza tym (jak już wielokrotnie pisałem) tak naprawdę niewiele zależy od władz gminy ktokolwiek by tę władzę miał.
  Dobre drogi i ogólnie pojęta infrastruktura, owszem, na pewno pomagają, ale nie jest to (moim zdaniem) żadna zachęta dla inwestorów.

  To państwo (sejm i rząd) powinno napisać taką ustawę, żeby inwestorom zdecydowanie bardziej opłacało się zakładać firmy i budować duże zakłady pracy właśnie w małych miejscowościach lub w ich pobliżu.
  Wystarczyłby choćby prosty mechanizm podatkowy, czyli chcesz płacić mniej podatków, wybuduj firmę np. w tak małym miasteczku jak Ziębice i prowadź ją w tym samym miejscu co-najmniej 20 lat.

  Tylko tak bowiem (moim zdaniem) można ożywić te wszystkie gminy/miasteczka które mają podobny status materialny jak Ziębice.

 • 2019-10-16 12:49:24

  gość: ~Ziębice

  Byłem, widziałem, skorzystałem, profesjonalna robota! W końcu coś porządnego

 • 2019-10-19 09:28:49

  gość: ~ziębiczanin

  ostatnio dodany post

  @~Ziębice
  potwierdzam, byłem i jeździłem. Bardzo dobrze wykonane. Chyba był dobry nadzór i dobry wykonawca. Powiem nawet, że lepsze niż w innych miejscahc

REKLAMA