Express-Miejski.pl

Rywalizowali w strugach deszczu. IV Bieg Szlakiem Legend Gminy Ciepłowody [foto]

IV Bieg Szlakiem Legend Gminy Ciepłowody fot.: emagda / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 października odbył się IV Bieg Szlakiem Legend Gminy Ciepłowody. Pomimo nieustannie padającego deszczu w zawodach wzięło udział 59 śmiałków.

Bieg na dystansie 10 km rozpoczął się tradycyjną rozgrzewką, którą dla zawodników poprowadziła Maria Horodyska ze Strefy Fitness ze Strzelina. W roli spikera wystąpił Arkadiusz Trojan prowadząc całą imprezę, a firma Ultima Sport odpowiedzialna była za dokładny pomiar czasu uczestników biegu.

Jako pierwszy na metę dotarł Dariusz Szczepanik z Pszenna (gmina Świdnica) z czasem 33 minut i 13 sekund. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Bira z Ziębic, który metę przekroczył uzyskując czas 33 minut i 43 sekund. Sekundę później swój bieg zakończył Andrzej Cendrowski z Ciepłowód jednocześnie uzupełniając stawkę biegaczy na podium.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Paulina Wojtanowska z Bielawy z czasem 36 minut i 42 sekund. Drugą z pań przekraczającą metę była Bożena Morawska ze Świdnicy z osiągniętym czasem 37 minut i 21 sekund. Jako trzecia na metę dotarła Monika Dudek z Ziębic z wynikiem 37 minut i 38 sekund.

Pełna lista wyników znajduje się na stronie Ultimasport [KLIK]

Po biegu na uczestników czekały ciepłe napoje oraz posiłek regeneracyjny w postaci ciepłej zupy. Organizatorem imprezy była gmina Ciepłowody i miejscowy ośrodek kultury. Nad bezpieczeństwem uczestników oprócz funkcjonariuszy policji, czuwali również strażacy z OSP Ciepłowody i OSP Dobrzenice.

emagda / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rywalizowali w strugach deszczu. IV Bieg Szlakiem Legend Gminy Ciepłowody [foto]

  2019-10-06 21:24:34

  gość: ~Kibic

  Tam chyba nie było równo 10km bo wyniki rewelacja.

 • 2019-10-07 14:11:18

  gość: ~dejw

  Nie było. Z powodu braku oznaczenia trasy wszyscy (albo prawie wszyscy) pomylili trasę i przebiegli 8 km z hakiem. Tak więc nici z rekordów:)

 • 2019-10-08 06:38:21

  gość: ~baaa

  ostatnio dodany post

  @~dejw
  nikt nie pomylił ... taka była trasa w tym roku , identyczna jak na pierwszej edycji,..w tym roku brakło przy powrocie wbiegnięcia na czerwon szlak do lasu i tyle...

REKLAMA