Express-Miejski.pl

Uczcijmy na sportowo rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ruszyły zapisy! [video]

Przed rokiem w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na starcie stanęło łącznie blisko 200 uczestników fot.: em24.pl

Dla uczestników przygotowano dwie trasy 5 km i 10 km, a także Bieg Małego Patrioty dla dzieci. Nie zabraknie pamiątkowych medali oraz patriotycznych koszulek.

II Ząbkowicki Bieg Niepodległości to pomysł Ząbkowickiej Grupy Biegowej Frankenstein oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, by na sportowo uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapisy już ruszyły, a limit startujących wynosi 200 osób.

- Ząbkowicka Grupa Biegowa Frankenstein w tym roku postanowiła aktywnie włączyć się jako partner OSiR-u w organizację Biegu Niepodległości – informuje Paweł Onyśków, wiceprezes stowarzyszenia. – Zachęcamy wszystkich, aby aktywnie uczcili tą, jakże ważną dla nas Polaków rocznicę. W Ząbkowicach Śląskich najpierw 10 listopada na trasie biegu, a dzień później 11 listopada pod pomnikiem Poległym za Ojczyznę – dodaje.

Trasa biegu na 5 i 10 km będzie prowadziła biegaczy ulicą Powstańców Warszawy i drogą powiatową w kierunku Sieroszowa (przez Jaworek) oraz spowrotem. Zawodnicy, którzy zdecydują się pokonać dłuższy dystans wyżej opisaną pętlę przebiegną dwukrotnie. Bieg Patrioty odbędzie się na terenie wokół hali sportowej i budynku szkoły.

Organizatorzy zachęcają do zapisów poprzez formularz internetowy. Limit wynosi 200 osób. Dla uczestników przygotowano dwie trasy 5 km i 10 km z pomiarem czasu. Każdy z 200 uczestników otrzyma pakiet startowy, medal okazjonalny oraz posiłek regeneracyjny. Szczegóły w regulaminie oraz na plakacie. Wpisowe wynosi 10 zł. O kolejności zgłoszeń decyduje opłata startowa.

Zobacz jak w 2018 roku na sportowo świętowano w Ząbkowicach Śląskich 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości :

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA