Express-Miejski.pl

Ruszyły prace przy budowie wieży widokowej w Górach Bardzkich [wizualizacja]

W marcu przyszłego roku planuje się zakończenie prac związanych z tworzeniem wieży. Także wiosną ma ona zostać udostępniona dla mieszkańców i turystów

W marcu przyszłego roku planuje się zakończenie prac związanych z tworzeniem wieży. Także wiosną ma ona zostać udostępniona dla mieszkańców i turystów fot.: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Końce sierpnia nadleśnictwo Bardo Śląskie przekazało grunty pod inwestycję Starostwu Powiatowemu w Kłodzku. Realizacją zadania zajmuje się firma „Tatry”.

Montaż całej wieży i jej udostępnienie dla turystów przewiduje się w połowie 2020 roku. Stanie ona w Górach Bardzkich, na szczycie Kłodzkiej Góry, na granicy powiatów ząbkowickiego i kłodzkiego. Będzie można z niej podziwiać panoramę niemal całej Kotliny Kłodzkiej. Wieża ma mieć wysokość 34,5 m i konstrukcję stalową. 

Po wykonaniu niezbędnych pomiarów geodezyjnych oraz przygotowaniu dróg dojazdowych dla ciężkiego sprzętu rozpoczęły się już pierwsze prace związane z realizacją inwestycji.  

Pomysł stworzenia wieży widokowej wraz z utworzeniem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej zrodził się już kilka lat temu. W 2014 roku odbyło się spotkanie starostów powiatów ząbkowickiego i kłodzkiego oraz przedstawiciela Nadleśnictwa Bardo Śląskie, którzy wyrazili wówczas wolę zawarcia oficjalnego porozumienia i patrycypowania w kosztach realizacji zadania. Po kilku latach załatwiania formalności i pozwoleń, a także poszukiwania środków zewnętrznych projekt w końcu uda się zrealizować. 

Wartość inwestycji po przetargu to kwota blisko 1.3 mln zł, która zostanie pokryta z budżetów powiatów ząbkowickiego i kłodzkiego, nadleśnictwa oraz środków unijnych.

Wizualizacja wieży widokowej na Kłodzkiej Górze:

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ruszyły prace przy budowie wieży widokowej w Górach Bardzkich [wizualizacja]

  2019-09-25 12:47:36

  gość: ~Sąsiad

  Nareście coś będzie można zobaczyć ale architektonicznie to początek 19 wieku a dzisiaj jest rok 2019.

 • 2019-09-25 14:23:53

  gość: ~JJJ

  Jak to mówią, lepszy rydz niż nic. Skoro z taką wieżyczką męczyli się 5-6 lat, to ciekawe ile im zejdzie z S8. Na razie od zapowiedzi Dudy minęło prawie 5 lat i efektów ni widu, coś tam słychu, ale też nie za wiele...

 • 2019-09-25 16:20:54

  gość: ~Petros

  ostatnio dodany post

  Kłodzka Góra nigdy nie miała nazwy Kukulka!

REKLAMA