Express-Miejski.pl

Twierdza Srebrna Góra najlepszym produktem turystycznym Dolnego Śląska w 2019 roku

Twierdza Srebrna Góra najlepszym produktem turystycznym Dolnego Śląska w 2019 roku

Twierdza Srebrna Góra najlepszym produktem turystycznym Dolnego Śląska w 2019 roku fot.: mat. prasowe

Oprócz prestiżowego osiagnięcia srebrnogórskiej twierdzy, wyróżniona została także inna atrakcja znajdująca się na terenie powiatu. To projekt pn. Singletrack Glacensis.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna ogłosiła wyniki konkursu na najlepszy produkt turystyczny Dolnego Śląska w 2019 roku. Stowarzyszenie promujące atrakcje Dolnego Śląska, już od 2003 roku organizuje plebiscyt, którego celem jest wskazanie gwiazd dolnośląskiej branży turystycznej. W konkursie wziąć udział mogą zarówno atrakcje turystyczne, imprezy czy regiony, w których turyści chętnie spędzają czas. Wśród dotychczasowych zwycięzców byli m.in. Huta Julia w Piechowicach, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Hydropolis z Wrocławia czy Spływy Pontonowe Ski-Raft w Bardzie.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 14 podmiotów, spośród których wyłonono trzech laureatów: Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek Czocha oraz Twierdza Srebrna Góra. 

- Wiedzieliśmy, że jesteśmy najlepsi. A przynajmniej zawsze staraliśmy się tacy być. I jak widać nasze działania przyniosły skutek. Nagrodzono nas. I nie jest to jakieś tam wyróżnienie, tylko poważny i nobilitujący tytuł - mówi Emilia Pawnuk, prezes Twierdzy Srebrna Góra.

Wśród wyróżnonych atrakcji znalazła się także trasa rowerowa Singletrack Glacensis, która otrzymała certyfikat specjalny - jest to nagroda dla najlepszego „młodego” produktu turystycznego na Dolnym Śląsku, który posiada obiecujący potencjał rozwojowy.

Złoty certyfikat uzyskało Podziemne Miasto Osówka. Atrakcja udostępnia turystom półtorakilometrowy odcinek podziemnych korytarzy, wyrobisk, hal i bunkrów. 

Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego laureaci w poszczególnych kategoriach otrzymali specjalne vouchery w wysokości 5 tys. zł, które mogą przeznaczyć na działania promocyjne.

Laureaci mają teraz szansę na uzyskanie tytułu najlepszego produktu turystycznego w ogólnopolskim konkursie, za który odpowiada Polska Organizacja Turystyczna.

em24.pl / mat. prasowe

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Twierdza Srebrna Góra najlepszym produktem turystycznym Dolnego Śląska w 2019 roku

  2019-09-20 17:00:08

  gość: ~Maria

  Ratujcie zabytki historii polskiej.

 • 2019-09-20 21:57:05

  gość: ~Anna

  @~Maria
  Na Dolnym Śląsku?

 • 2019-09-20 23:26:03

  gość: ~Z końca wioski

  Fajnie że ruuina zaczyna żyć i to na bogato ! Brawo!

 • 2019-09-21 10:23:09

  gość: ~Asia

  Od dziecka jeździłam do Srebrnej Góry na twierdzę. Było to magiczne miejsce, do którego zabierał mnie mój ojciec. Super, że odzyskuje dawną świetność.

 • 2019-09-21 13:07:37

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  Idealne miejsce do lądowania dla dronów:

  https://images92.fotosik.pl/254/be869269277e349d.png

REKLAMA