Express-Miejski.pl

Franky Gold Team już działa! Nowy klub MMA w Ząbkowicach Śląskich

Pierwszy trening klubu Franky Gold Team

Pierwszy trening klubu Franky Gold Team fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

2 września w hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich zebrała się grupa kandydatów, chcących rozpocząć swoją przygodę w sztukach walk. 

Pierwsze zajęcia pełniły rolę organizacyjno-pokazową, ale nie zabrakło pierwszego treningu dla nowych adeptów. W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Ząbkowic Śląskich - Marcin Orzeszek, który zapewnił pomoc i wsparcie dla nowej inicjatywy sportowej w mieście.

Pomysłodawcą projektu, a zarazem trenerem klubu jest Krzysztof Szczerkowski, posiadający brązowy pas w jiu-jitsu, od lat trenujący MMA z naciskiem na grappling w klubie Bebson Gold Team Bielawa. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele bielawskiego klubu - zawodnicy oraz prezes Sławomir Grabowski, który zaooferował pomoc organizacyjną i współpracę. To właśnie Sławomir Grabowski zmotywował Szczerkowskiego do nowych działań w zakresie otworzenia klubu w Ząbkowicach.

W treningach MMA skupimy się głównie na treningach grapplingowych. To rodzaj walki wręcz wykorzystujący techniki chwytów, tj. dźwignie, rzuty (obalenia) czy duszenia. Od MMA różni się tym, że zabronione są w niej uderzenia - tłumaczy Szczerkowski.

Pierwszy trening zgromadził sporą liczbę chętnych - Nie spodziewałem się tylu osób na pierwszym spotkaniu, ale niezmiernie mnie to cieszy i świadczy o tym, że jest zapotrzebowanie na treningi typu MMA - mówi trener.

Zajęcia będą prowadzone w gali Słonecznej w poniedziałki o godz. 18, środy o godz. 19.30 oraz czwartki o 17.30. W planach jest utworzenie dwóch grup. Ćwiczyć będą mogli starsi jak i dzieci nawet od 7 roku życia.

Informacje o działalności klubu oraz informacje o zapisach odnajdziecie tu: [KLIK]

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Franky Gold Team już działa! Nowy klub MMA w Ząbkowicach Śląskich

    2019-09-06 19:38:21

    gość: ~kibic

    ostatnio dodany post

    A co to , Pan redaktorek obrazil sie na powiatowa piłkę nozna że nie było relacji z piłkarskiego weekendu ??? Czy tez kiepskie wyniki Ząbkowickich ekip nie napawały weną twórcza ? :)

REKLAMA