Express-Miejski.pl

XX-lecie Piaska Potworów. Gospodarze okazali się gościnni, zwycięzcą imiennicy spod Radomia [foto]

XX-lecie Piaska Potworów w obiektywie fot.: Karol Fester / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Blisko 400 kilometrów pokonali zawodnicy SKS Potworów, by świętować XX-lecie istnienia małego klubu z gminy Bardo. Wygrali też turniej, który był główną atrakcją imprezy.

3 sierpnia na obiekcie sportowym w Potworowie zorganizowano XX-lecie istnienia klubu. Od godz. 12 na małym boisku osiem zespołów z różnych stron kraju rywalizowało o tytuł najlepszej ekipy. Doskonała większość z nich grała ze sobą po raz pierwszy, a dla niektórych wszystkich ekip boiskowe spotkania z drużynami z innych województw były możliwością sprawdzenia się na tle dotychczas nieznanych rywali dobrą okazją do zabawy oraz integracji. Choć wyniki poszczególnych meczów schodziły na drugi plan, to jednak każda z ekip miałą chrapkę na odniesienie końcowego triumfu.

Mecze na zmniejszonym boisku trwały po 10 minut. Zespoły rywalizowały w dwoch grupach, w sześcioosobowych zestawieniach (5+1). W przypadku, gdy dziesięciominutowa batalia nie wyłaniała zwycięzcy organizowano konkurs rzutów karnych, a tam rozstrzygnięcia następowały już bardzo szybko. Oprócz dwóch zespołów gospodarzy (Piasek Potworów i Piasek 1999 Retro) w turnieju wzięły udział: LZS Chrząstawa, Kartofliska.pl, Fortuna Chomiąża, SKS Potworów oraz rywale Piaska zza miedzy okoliczne zespoły - Cis Brzeźnica i Wieża Rudnica.

Wyniki meczów fazy grupowej:

Grupa A:

Piasek Potworów 0:0 (rz.k 1:2) Cis Brzeźnica
LZS Chrząstawa 0:4 SKS Potworów
Piasek Potworów 0:2 SKS Potworów
LZS Chrząstawa 1:2 Cis Brzeźnica
Piasek Potworów 0:0 (rz.k 3:1) LZS Chrząstawa
Cis Brzeźnica 1:2 SKS Potworów

Grupa B:
Piasek 1999 Retro 1:4 Wieża Rudnica
Karofliska.pl 0:2 Fortuna Chomiąża
Piasek 1999 Retro 1:2 Fortuna Chomiąża
Kartofliska 0:4 Wieża Rudnica
Piasek 1999 Retro
2:0 Kartofliska.pl
Wieża Rudnica 2:0 Fortuna Chomiąża

Po rozstrzygnięciach grupowych zespoły z ostatnich miejsc w swoich grupach zagrały o siódme miejsce, z trzecich lokat o piątą pozycję, wicemistrzowie grup rywalizowali o miejsce trzecie, a zwycięzcy grup zmierzyli się w turniejowym finale.

Zwycięzcą okazał się zespół SKS Potworów, który pokonał w finale Wieżę Rudnica. Trzecie miejsce w turnieju przypadło Cisowi Brzeźnica, który pokonał Fortunę Chomiąża. Zespół ten do Potworowa przybył spod czeskiej granicy w województwie opolskim. W meczu o piątą pozycję spotkały się ekipy Piaska Potworów i Piaska 1999 Retro. Lepsi okazali się ci pierwsi. W spotkaniu o siódme miejsce w turnieju Kartofliska.pl z Radkiem Rzeźnikiewiczem w składzie pokonały LZS Chrząstawa, w barwach którego wystąpił prezes Bohdan Kwaśniak. Co ciekawe, Kartofliska.pl w całym turnieju zdobyły zaledwie jedną bramkę, ale wystarczyła ona do tego, by nie zająć ostatniego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Wyniki fazy pucharowej i klasyfikacja końcowa:

Mecz o siódme miejsce:

LZS Chrząstawa 0:1 Kartofliska.pl

Mecz o piąte miejsce:

Piasek 1999 Retro 1:1 (rz.k. 1:2) Piasek Potworów

Mecz o trzecie miejsce:

Cis Brzeźnica 2:0 Fortuna Chomiąża

Mecz o pierwsze miejsce:

SKS Potworów 2:0 Wieża Rudnica

Klasyfikacja końcowa:

1. SKS Potworów
2. Wieża Rudnica
3. Cis Brzeźnica
4. Fortuna Chomiąża
5. Piasek Potworów
6. Piasek 1999 Retro
7. Kartofliska.pl
8. LZS Chrząstawa

Turniejowi towarzyszył szereg atrakcji towarzyszących. Stowarzyszenie Integracji Społecznej Bardzka Pozytywka zadbała o najmłodszych uczestników turnieju, organizując dla nich dmuchany zamek, bańki mydlane i mecz towarzyski z ich udziałem, którego sędzią był starosta Roman Fester, w przeszłości były gracz i działacz Piaska. Dla tych nieco starszych po turnieju przygotowano zawody armwrestlingu.  Cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Zwycięzcą okazał się Cyprian Załoga z Przyłęku, w przeszłości kilkukrotny medalista mistrzostw Polski i uczestnik mistrzostw Europy.

Część oficjalną turnieju zakończyło wręczenie podziękowań osobom zaangażowanym w funkcjonowanie klubu z Potworowa oraz nagród dla najlepszych zespołów. Były też przemówienia burmistrza Krzysztofa Żegańskiego i starosty Romana Festera, którzy gratulowali organizacji turnieju na wysokim poziomie i deklarowali swoje wsparcie lokalnej drużynie. Podkreślali też, że choć wyniki osiągane przez Piasek nie są w tej chwili powodem do dumy, to pod względem promocji i rozpoznawalności mały klub z gminy Bardo jest na pewno kilka klas rozgrywkowych wyżej.

Głos zabrał też prezes zwycięskiej drużyny z Potworowa, który podziękował za zaproszenie i gratulował Piaskowi 20-lecia istnienia. Dodawał także, iż organizacja turnieju i wydarzenia przerosła jego oczekiwania, a turniej, co zasługuje na uwagę, toczony był w bardzo zdrowej atmosferze z zachowaniem wszystkich zasad fair play. Oficjalnie zaprosił też zawodników Piaska na przyszłroczne 10-lecie klubu SKS Potworów.

Miłą niespodzianką ufundowaną przez mieszkańców sołectwa Potworów dla wszystkich kibiców, zawodników i gości, był okazjonalny tort przygotowany specjalnie na 20-lecie klubu.

Od godz. 19 rozpoczęła się dyskoteka pod gwiazdami. O muzykę zadbał DJ Wester, a ostatni goście opuszczali boisko w Potworowie już o świcie...

ms. / em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • XX-lecie Piaska Potworów. Gospodarze okazali się gościnni, zwycięzcą imiennicy spod Radomia [foto]

  2019-08-04 20:38:27

  gość: ~serio

  Byłam, obejrzałam wszystkie mecze - świetna zabawa w kibicowanie. Wystepy oficjeli sobie darowałam.

 • 2019-08-04 20:48:26

  gość: ~Kilof

  Fajna impreza. Brawo dla klubu! Tylko ten lansing oficjeli... Ciekawe ile kasy dołożyli.

 • 2019-08-05 15:50:28

  gość: ~kibic

  @~serio

  Pani wszedzie musi mieszac wasza smieszna polityke? Nie ma posta zeby ktos z waszej smietanki cos nie dodal o polityce... zalosne sie juz to robi

 • 2019-08-05 21:12:30

  gość: ~Kacper

  @~kibic
  A turniej Unii rozliczony?

 • 2019-08-04 23:16:55

  gość: ~Powiat

  DJ WESTER REWELACJA MUZA SUPER BARWA DlA PIASKA POTWORÓW!!!

 • 2019-08-06 05:34:42

  gość: ~Darek

  @~Powiat
  Muzyka perfekt, dawno się tak dobrze nie bawiłem. Super DJ i oświetlenie imprezy. Oby więcej takich !

 • 2019-08-04 23:25:36

  gość: ~Obiektywny

  Turniej świetny, ale na zdjęciach trochę za dużo tych oficjeli, połowa z nich nawet nazw drużyn pewnie by nie potrafiła wymienić, a są na co drugim zdjęciu...

 • 2019-08-05 10:20:42

  gość: ~kkk

  @~Obiektywny
  WYBORY

 • 2019-08-06 10:33:22

  gość: ~potworownajlepszy

  ostatnio dodany post

  lepszy festyn w potworowie niz dni barda w bardzie hahah

REKLAMA