Express-Miejski.pl

Burmistrz podpisał umowę na opracowanie i przygotowanie planu ochrony Parku Kulturowego w Henrykowie

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: UM Ziębice

Burmistrz Mariusz Szpilarewicz podpisał umowę na przygotowanie planu ochrony Parku Kulturowego w Henrykowie. Park powstanie w rejonie Opactwa Cystersów.

Po kilku miesiącach intensywnych prac zmierzających do utworzenia Parku Kulturowego burmistrz Mariusz Szpilarewicz zgodnie z wcześniej wyrażoną wolą Rady Miejskiej oraz posiadając partnera finansowego w postaci Nadleśnictwa Henryków, podpisał umowę na opracowanie i przygotowanie planu ochrony Parku Kulturowego w rejonie Opactwa Cystersów i zabytkowego parku w Henrykowie.

Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca przeprowadzi waloryzację krajobrazową i kulturowo-przyrodniczą pod kątem stworzenia Parku Kulturowego. W celu opracowania dokumentu odbędą się konsultacje społecznie z mieszkańcami Henrykowa oraz zainteresowanymi podmiotami, w trakcie których zostaną przedstawione cele i założenia planu ochrony Parku Kulturowego. Jeszcze w tym roku wykonawca przygotuje plan ochrony parku, który jest załącznikiem do uchwały w sprawie zatwierdzenia planu ochrony Parku Kulturowego (swoim zasięgiem obejmować będzie Opactwo Cystersów i zabytkowy park w Henrykowie).

W listopadzie zakończą się prace zmierzające do utworzenia Parku Kulturowego. Ostateczna wersja uzgodnionego z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków opracowania wraz z uchwałą w sprawie utworzenia Parku Kulturowego zostanie podjęta przez Radę Miejską jeszcze przed obchodami 750-lecia zapisania pierwszego zdania w języku polskim, które planowane są na czerwiec 2020 roku.

UM Ziębice

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Burmistrz podpisał umowę na opracowanie i przygotowanie planu ochrony Parku Kulturowego w Henrykowie

  2019-06-24 11:16:43

  gość: ~ziębice

  A ile to będzie kosztować gminę Ziębice? A ile Cystersów?

 • 2019-06-24 11:28:52

  gość: ~zz

  Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto

 • 2019-06-24 12:23:53

  gość: ~Kazik

  to ogromna szansa dla gminy Ziębice, wystarczy zobaczyć co się ruszyło po uchwaleniu parków kulturowych w pałacu w Kamieńcu i na twierdzy Srebrna Góra

 • 2019-06-24 13:30:31

  gość: ~Marcin

  ostatnio dodany post

  @~Kazik

  Tylko tam jest co oglądać, a u cystersów?

REKLAMA