Express-Miejski.pl

Włamanie do klasztoru redemptorystów w Bardzie. Złodzieja spłoszył alarm [video]

We wnętrzu bardzkiego klasztoru znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Sakralnej, którym opiekują się księża redemptoryści

We wnętrzu bardzkiego klasztoru znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Sakralnej, którym opiekują się księża redemptoryści fot.: UMiG Bardo

Nieznany sprawca uszkodził drzwi i w nocy włamał się do klasztoru księży redemptorystów w Bardzie. Na szczęście z obiektu nic nie zginęło, a mężczyznę spłoszył alarm. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 lutego. Z relacji rektora klasztoru Mieczysława Babraja wynika, że mężczyzna uszkodził jedne z drzwi zewnętrznych, dostał się do wnętrza klasztoru i w godzinach nocnych urządził sobie około dwudziestominutowy spacer po obiekcie. - Kiedy sprawca zapoznał się już z naszym obiektem postanowił włamać się do sklepiku, który znajduje się w klasztorze. Wówczas uruchomił się alarm, który spłoszył włamywacza. Jego osobę zarejestrował jednak monitoring. Na nagraniu widać, że mężczyzna spodziewał się, iż w obiekcie mogą znajdować się kamery, gdyż zamaskował twarz najprawdopodobniej pończochą - informuje rektor. Z klasztoru na szczęście nic nie zginęło, a jedyny koszt jaki poniosą księża to naprawa uszkodzonych drzwi.

Sprawa została zgłoszona na policję. - Przyjęliśmy zgłoszenie i pracujemy nad tym, aby ustalić kim był włamywacz. Od zdarzenia upłynął zbyt krótki okres, żeby już teraz móc powiedzieć coś więcej - tłumaczy Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Tej samej nocy, około godz. 3 do włamania doszło także w klasztorze redemptorystów przy ul. Wittiga we Wrocławiu. - Dokonał go ten sam mężczyzna. Tam także jego osoba została zarejestrowana na monitoringu - dodaje ksiądz Mieczysław Babraj. Ze wstępnych ustaleń wynika, że z obiektu we Wrocławiu złodziej także nie zdołał wynieść żadnego łupu.

Nagrania z monitoringu w klasztorze redemptorystów w Bardzie:

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Włamanie do klasztoru redemptorystów w Bardzie. Złodzieja spłoszył alarm [video]

  2019-02-15 16:30:35

  gość: ~WDR

  To nie pończocha tylko kominiarka, do tego plecak taktyczny z allegro i gość się w indiane Jonsa bawi.

 • 2019-02-15 16:32:20

  gość: ~Gość

  Alarm w sklepiku gdzie nic nie warta tandeta, a muzeum gdzie dzieła sztuki zamontowane zaledwie kamery bez alarmu ruchowego. Trochę to dziwne. Parafrazując pewną myśl to gdy księża śpią budzą się złodzieje. Mam nadzieję że to czegoś ich nauczy.

 • 2019-02-15 17:00:47

  gość: ~Mieszkaniec

  Ten sam gość godzinę później znajduje się w klasztorze we Wrocławiu??!! Hmm, dziwne co najmniej

 • 2019-02-15 17:03:52

  gość: ~Skarbnik

  Kasa fiskalna jest. Trzeba uszczelnić VAT.

 • 2019-02-15 21:58:27

  gość: ~Hmm

  Wynajmijcie sobie prywatnych detektywów bo jak księdza ukarać to nasze prawo na to nie pozwala ale jak przydarzy wam się szkoda to dzwonicie po Policję. Wara!!

 • 2019-02-17 00:28:30

  gość: ~Jurys

  ostatnio dodany post

  To Św Lukasz z kasą za lewe wyjazdy osp

REKLAMA