Express-Miejski.pl

Zasłużeni mieszkańcy gminy Złoty Stok oraz sportowcy otrzymali wyróżnienia [foto]

Zasłużeni mieszkańcy gminy Złoty Stok oraz sportowcy otrzymali wyróżnienia fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 listopada w hali sportowej w Złotym Stoku podczas obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę wręczono odznaczenia dla zasłużonych.

Wyróżnieni zostali mieszkańcy, którzy swoją postawą przyczynili się do rozwoju gminy Złotego Stoku na różnych płaszczyznach.

Wyróżnienia z rąk burmistrz Grażyny Orczyk i Waldemara Wieji - przewodniczącego rady miejskiej otrzymali: 

 • Cecylia Jureczek  
 • Elżbieta Ruszkowska
 • Elżbieta Bednarz 

Uhonorowane listem dziękczynnym zostało stowarzyszenie KREWmaNIACY z Ząbkowic Śląskich. Czytamy w nim: 

Członkowie stowarzyszenia już od wielu lat bardzo prężnie działają na terenie powiatu ząbkowickiego i równie oddanie na terenie gminy Złoty Stok.

Bezpłatnie zabezpieczają medycznie większość naszych imprez plenerowych: Gwarkiada, Bieg do Serca, Babie Lato, Dożynki Gminne, Turnieje Karate, Drezyniada itp. Nie czekają wtedy bezczynne – na swoich stanowiskach prowadzą szkolenia i pokazy udzielania pierwszej pomocy, badają ciśnienie i poziom cukru, rozdają materiały informacyjne i ulotki.

Od kilku lat współpracują ze szkolą podstawą i przedszkolami prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy i szeroko rozumianej profilaktyki przedmedycznej. Zajęcia są perfekcyjnie przygotowane i dostosowane do grup wiekowych. Dzięki uczestniczeniu w powyższych zajęciach nasi uczniowie już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Prowadzą też zajęcia dla osób starszych, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dalszej kolejności nagrody burmistrz Złotego Stoku za wysokie wyniki sportowe w 2018 roku otrzymali:

 • Laura Piszczyk – 12-latka, mieszkanka Złotego Stoku, zawodniczka sekcji karate kyokushin przy stowarzyszeniu „Augeo” w Złotym Stoku. Przez cały rok aktywnie uczestniczyła w turniejach sportowych zdobywając czołowe miejsca w tej dyscyplinie. W Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny w Karate Kyokushin we współzawodnictwie sportowym szczebla wojewódzkiego zdobyła mistrzowskie III miejsce w konkurencji kata młodziczek.
 • Daniel Mrozek – 15-latek, mieszkaniec Chwalisławia, uprawiający w wieloma sukcesami strzelectwo sportowe. W bieżącym roku osiągał bardzo dobre wyniki sportowe, rywalizował z dużo starszymi zawodnikami, wielokrotnie zajmują pierwsze miejsce, m.in.: I miejsce w II Rundzie Pucharu Polski w kategorii Junior, I miejsce w zawodach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w kategorii Junior Młodszy, I miejsce w międzynarodowych mistrzostwach w Niemczech w kategorii Junior, I miejsce w trzeciej rundzie Pucharu Polski w kategorii Junior, dwukrotnie I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzików w dwóch kategoriach, I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików. Od 29 września br. Daniel jest Mistrzem Polski Młodzików. Ustanowił również cztery nowe rekordy Polski podczas: Pucharu Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego we Wrocławiu, III rundy Pucharu Polski w Poznaniu i Mistrzostwa Polski Młodzików.

mwinnik / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zasłużeni mieszkańcy gminy Złoty Stok oraz sportowcy otrzymali wyróżnienia [foto]

  2018-12-25 10:40:39

  gość: ~mnm

  No ale to wyróżnienie pani Bednarz jest chyba tylko po to, by się nie obraziła.Czy ta komisja w UMIG myśli ? Jedynym kryterium było to, że ktoś ją zgłosił ?

 • 2018-12-25 10:40:49

  gość: ~mnm

  No ale to wyróżnienie pani Bednarz jest chyba tylko po to, by się nie obraziła.Czy ta komisja w UMIG myśli ? Jedynym kryterium było to, że ktoś ją zgłosił ?

 • 2019-01-11 22:34:21

  gość: ~Lala Z

  ostatnio dodany post

  @~mnm
  Ale to ze mlody chlopak ma pasje i talent juz nikt nie komentuje.gdyby mu sie noga powinela od razu ktos by to wychwycil.boze co za narod.Daniel do przodu kibicuje ci reprezentuj nasza wioche

REKLAMA