Express-Miejski.pl

Tereny inwestycyjne w gminie Stoszowice włączone do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Grunty inwestycyjne w gminie Stoszowice włączone do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Grunty inwestycyjne w gminie Stoszowice włączone do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Największy obszar inwestycyjny w powiecie ząbkowickim został włączony do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE). Mowa tutaj o gruntach w gminie Stoszowice.

Złożony przez samorząd we wrześniu 2015 roku wniosek został pozytywnie rozpatrzony i zweryfikowany po prawie dwóch latach. 28 czerwca decyzją rady ministrów ws. zmian w WSSE grunty w gminie Stoszowice zostały włączone do strefy jako Podstrefa Stoszowice. Dla gminy jest to duża szansa na rozwój i przyciągnięcie nowych inwestorów. 

Gmina równolegle finalizuje prace planistyczne związane ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego oraz sporządzeniem dokumentacji technicznej niezbędnej infrastruktury do uzbrojenia tego terenu.

W skład podstrefy wchodzą obecnie tereny umiejscowione między Ząbkowicami Śląskimi a Stoszowicami, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 385. Włączony obszar będzie tworzył zwarty kompleks przeznaczony pod magazyny i usługi o powierzchni ponad 15 ha. Dzięki konsekwentnym staraniom i działaniom ze strony gminy udało się wpisać, największy jak dotąd, obszar inwestycyjny w powiecie ząbkowickim. Takie działanie samorządu ma na celu zwiększenie szans na znalezienie inwestora i utworzenie nowych miejsc pracy, co w dalszej perspektywie pozwoli na rozwój regionu i przyczyni się do skoku cywilizacyjnego.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA