Express-Miejski.pl

Licealiści w Warszawie

Licealiści w Warszawie

Licealiści w Warszawie fot.: LO Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Młodzież z ząbkowickiego ogólniaka w dniach 18.10. do 20.10.br. wraz z opiekunami: p. Marzanną Tusznio, p. Jolantą Depczyńską i p. Bogusławem Wołyńcem przebywała w stolicy. Trzy dni zaplanowane były niemalże  co do minuty, a i tak zdarzały się nieoczekiwane i zaskakujące sytuacje.

Dzień pierwszy - trochę historii..          

Podróż do Warszawy przez zatłoczone i remontowane drogi trwała na tyle długo, że nawet najcierpliwsi maturzyści pytali: „ Daleko jeszcze?" Oj, daleko ta stolica, daleko...  Pierwszy punkt programu zrealizowaliśmy późnym  południem, a było nim zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Niełatwo znaleźć wolny termin: najbliższe rezerwacje możliwe są dopiero w ...lipcu przyszłego roku! Dzięki życzliwości wielu osób  przez dwie i pół godziny mogliśmy obcować z historią, a nawet odczuć klimat tamtych dni,  np.przechodząc  kanałami.

Dzień drugi- prawie jak VIP-y 

Po salach i korytarzach  sejmowych poruszaliśmy się jak pozostałe szkolne grupy. Ale do czasu... Dzięki uprzejmości asystentki Marszałka Sejmu ( ząbkowiczanki zresztą!) zaprowadzono nas do hotelu sejmowego i tamtejszej kaplicy. Żadna inna  wycieczka nie miała tam wstępu. To, co nastąpiło potem, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania: na krótko spotkał się z nami nuncjusz apostolski abp Celestyno Migliore, który tego dnia przebywał w sejmie.  Przez chwilę skupiła się na nas uwaga reporterów, a zabawna sytuacja zainicjowana przez Jego Eminencję pokazywana była w wieczornych wiadomościach Polsatu , zaś nasze zdjęcia widnieją na stronach niektórych mediów.

Późnym popołudniem odbyło się zaplanowane spotkanie z  minister pracy i polityki społecznej panią Jolantą Fedak. Właściwie czuliśmy się jak jacyś szczególni goście: przygotowano dla nas poczęstunek, prezenty, ale najważniejsze-  pani minister odpowiadała na najbardziej dociekliwe pytania. A takich nie brakowało...

Dzień trzeci- wśród pasjonatów  

Gdzie kochają swoją pracę? W Centralnym Instytucie Ochrony Pracy. W Państwowym Instytucie Badawczym od wejścia czuje się twórczą atmosferę. Serdecznie powitani przez panią prof. dr hab. med. Danutę Koradecką, dyrektora Instytutu oraz pracowników poczuliśmy się jak wyjątkowi i z dawna wyczekiwani goście. Dzięki życzliwości gospodarzy mogliśmy pozaglądać do laboratoriów i pracowni, posłuchać opowieści  ludzi, którzy łączą pasję z pracą. Jeśli dorzucimy do tego smaczny obiadek, na który nas zaproszono, to chyba nikt się nie zdziwi, że ta wizyta utkwi nam na długo w pamięci.

Jak widać, program wycieczki był dość napięty, ale udało się nam jeszcze tu i ówdzie zajrzeć, bo ciekawych miejsc w stolicy nie brakuje, jednak o tym napiszemy w następnym odcinku.

Tak wspaniały wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie życzliwość wielu osób z Ząbkowic i Warszawy, którym bardzo dziękujemy.

LO Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Licealiści w Warszawie

  2010-11-02 11:18:22

  LO Ząbkowice Śląskie

  Młodzież z ząbkowickiego ogólniaka w dniach 18.10. do 20.10.br. wraz z opiekunami: p. Marzanną Tusznio, p. Jolantą Depczyńską i p. Bogusławem Wołyńcem przebywała w stolicy. Trzy dni zaplanowane były niemalże  co do minuty, a i tak zdarzały się nieoczekiwane i zaskakujące sytuacje.

 • 2010-11-02 15:43:35

  gość: ~miś

  Przecież to tekst z echa tygodnia, czyż nie?

 • 2010-11-02 15:49:44

  leoni (admin)

  Napisałabym inaczej: możliwe, że tam też się pojawił :) Autorem jest LO :)

 • 2010-11-03 08:20:47

  AniaMazgula

  ostatnio dodany post

  Pozdrawiam uczniów i nauczycieli z III LO. Jak zawsze jesteście niesamowici.

REKLAMA