Express-Miejski.pl

Święto Parafii pw. Św. Jadwigi oraz Osiedla Słonecznego

Święto Parafii pw. Św. Jadwigi oraz Osiedla Słonecznego

Święto Parafii pw. Św. Jadwigi oraz Osiedla Słonecznego fot.: Mariusz Chmielowiec (www.mimart.eu)

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

17 października Parafia pw. św. Jadwigi oraz Osiedle Słoneczne obchodziło swoje święto. W południe koncelebrowana była Msza św. odpustowa, a przez cały dzień na placu kościelnym odbywał się wielki jarmark.

Główną atrakcją tego dnia był występ dziecięcego zespołu Kids Gospel Joy z Poznania.

Podczas trwającego przez cały dzień jarmarku na placu przykościelnym można było zaopatrzyć się w dowolny rodzaj słodkich wypieków (było ponad sto rodzajów ciast), dań na gorąco (ponad 3000 ruskich pierogów, niezliczona ilość uszek i krokietów, czerwony barszcz). Były też stoiska z prasą i książkami o treści religijnej i społecznej oraz całodzienne losowanie fantów.

Cały dochód z imprezy został przeznaczony na dofinansowanie renowacji ławek w kościele parafialnym, które od paru miesięcy służą już wiernym w świątyni.

leoni / na podstawie kotowicz.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Święto Parafii pw. Św. Jadwigi oraz Osiedla Słonecznego

  2010-10-19 09:29:27

  leoni / na podstawie kotowicz.

  17 października Parafia pw. św. Jadwigi oraz Osiedle Słoneczne obchodziło swoje święto. W południe koncelebrowana była Msza św. odpustowa, a przez cały dzień na placu kościelnym odbywał się wielki jarmark.

 • 2010-10-19 14:53:31

  gość: ~q

  ostatnie zdanie jest nieprawidłowe.

 • 2010-10-19 18:57:43

  gość: ~Santos

  Mówienie prawdy i krytyka wobec księży często kojarzona jest przez wiernych , jako krytyka wobec samego Boga , co jest mylnym zjawiskiem i spojrzeniem na rzeczywistość . Jestem mieszkańcem tej parafii od urodzenia , wierzącym głęboko i praktykujacym . To co zrobił nasz obecny proboszcz do tej pory jest zasługą obopulną tzn. jego inicjatywa i nasze pieniądze , plus pozyskane z zewnątrz . Przyznam , że nie należę do ludzi rozrzutnych i poddajacych się łatwo różnym pomysłom . Wychodzę z założenia , że skoro mam dać na coś , to muszę wiedzieć , czy faktycznie jest taka potrzeba i mieć przejrzystość wszelkich poczynań . Najpierw wyliczono i żądano 400 zł od rodziny , wyliczenia wyszły za małe i dlatego zorganizowano festyn . Do dziś nie wiem kto był pomysłodawcą ogrzewania . Nie podobało mi się jak na mszy , ks. proboszcz powiedział , jak chcecie mieć dalsze ławki , to powinniście dołożyć jeszcze po 100 zł . Otrzymałiśmy wszyscy piękne zestawienia wyliczanek - adres -ilość rodzin - deklaracja - wpłaty - ile rodzin wpłaciło - ile nie wpłaciło i to wszystko ulicami . Pytam was księża ile zaoszędziliście na pracy społecznej naszych parafian . Godziny były podane , można to przełożyć na kwotę i odliczyć od faktury wykonawcy i przeznaczyć na ławki i ich renowację . O tym cisza , ja to odbieram tak , że wykonawca po części otrzymał pieniądze za roboty , których nie wykonał . Druga sprawa lekceważycie wszystkich swym zachowaniem tzn . gaszenie wszystkich śwaiateł zaraz po wejściu do zachrysti ( z takim czymś spotykam sie tylko w tej parafii ) . Piękne żyrandole odeszły do lamusa na rzecz oświetlenia magazynowego , bijącego po oczach i agresywnego . Chciałbym wiedzieć ile daliście od siebie , to także wasza parafia . Podsuwać deklaracje wiernym jest prostą sprawą lecz sobie ? Komu chcecie imponować Biskupowi czy Bogu , jeżli Bogu to czyńcie to tak , jak On by to czynił .

 • 2010-10-20 10:43:37

  gość: ~gość

  Z ciekawości zapytam - czy wisiały jakieś imienne listy parafian lub odczytywano nazwiska osób, które ofiarowały lub nie ofiarowały datków na kościół?

 • 2010-10-20 11:08:05

  gość: ~Santos

  List nie było , lecz te informacje zawarte są w zeszyciku u księży . Wieszanie takowych było by zwykłą bezszczelnością ( kiedyś pamiętam praktykowano takie odczyty i to wszędzie i dobrze , że zaniechano ) . Skrupulatni są do bólu w kwesti parafian , lecz kiedy my pytamy , takie nasze prawo - milczą , mam na myśli prace społeczne i ile dzięki temu parafia zaoszczedziła .

 • 2010-10-23 00:34:51

  gość: ~Anna Magdalena Pokryszka

  Życie parafian nie powinno się sprowadzać do datków, uważam,że każdy człowiek poczuwający się do danej wspólnoty,powinien poczuwać się do określonej formy współuczestniczenia o ile czuje się częścią tej wspólnoty....:) a do wiary nikogo zmusić nie można. W Boga się wierzy albo nie....jeżeli Bóg kocha człowieka, to go kocha i pieniądze nic do tego nie mają.....a księża to też ludzie, często niedoskonali, ale są też tacy, którzy sieją zgorszenie, trzeba się za nich modlić, różnie z nimi bywa, sama się o tym przekonałam.

 • 2010-10-23 22:57:12

  gość: ~Zyga

  ostatnio dodany post

  Głownie inicjatorami pewnych i nie do końca przemyślanych pomysłów są ludzie którzy maja się dobrze od strony finansowe , nie licząc się z wiekszością , która ledwie wiąże koniec z końcem . Pytam elitarne grupy będące na firmamencie kościoła św Jadwigi , co wy ofiarowujecie Panu Bogu za jego dobroć ? bo to co widzę to ciepłe ławeczki dla własenej wygody . Czy te niedoskonałości nie można było ofiarować Bogu za nasze grzechy. Jaka w was jest wiara o ile jest ? co dajecie od siebie a ile rządacie i o co prosicie ?

REKLAMA