Express-Miejski.pl

Podopieczni DPS „Zamek” w Opolnicy powalczą o awans do finału międzynarodowego

Podopieczni DPS „Zamek” w Opolnicy podczas wcześniejszych turniejów

Podopieczni DPS „Zamek” w Opolnicy podczas wcześniejszych turniejów fot.: mat. prasowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych - Seni Cup.

Turniej odbędzie się w dniach 18-20 maja w Pogorzelicy oraz Niechorzu, a jego zwycięzca otrzyma przepustkę do turnieju finałowego w Toruniu, który zaplanowano na początek lipca. Weźmie w nim udział kilkanaście drużyn z innych krajów takich jak Niemcy, Ukraina, Rosja, Litwa, Łotwa czy Czechy.

Drużyna DPS Opolnica składa się z następujących zawodników: Siemiński Sylwester, Żywar Patryk, Konieczko Andrzej, Piasecki Maciej, Pietrzak Maciej, Wadoń Andrzej i Konicki Arkadiusz. Ich opiekunem jest Marek Stanny, który dba o to, aby zespół był jak najlepiej przygotowany do międzynarodowych rozgrywek. Ekipa bardzo sumiennie przepracowała zimowy okres przygotowawczy, trenując dwa razy w tygodniu.

Podopieczni Marka Stannego zagrali również w kilku turniejach towarzyskich. Pierwszym z nich był II Turniej Halowej Piłki Nożnej zorganizowany przez DPS Opolnica na hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Opolniczanie nie byli gościnni, wygrywając cały zawody. Kolejnym sprawdzianem był I Turniej Piłki Nożnej ORLIK Cup, który zorganizował DPS Szarocin w Kamiennej Górze. - Kolejny turniej i nasi piłkarze na najwyższym stopniu podium. Należy również dodać, że najlepszym strzelcem został nasz zawodnik Siemiński Sylwester - relacjonuje opiekun zespołu.

Przed zawodnikami DPS jeszcze jeden turniej sprawdzający. Tym razem będzie miał on miejsce w Szczytnej. Będzie to ostatnie przetarcie przed wyjazdem na turniej do Pogorzelicy i Niechorza.

- Ponadto czterech naszych zawodników zasili kadrę Dolnego Śląska i będą stanowić trzon reprezentacji na 17 Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się końcem września - cieszy się Stanny.

Sport to niepowtarzalna okazja pokazania, że pasja i miłość do piłki nożnej pozwala zatrzeć wszelkie granice i bariery tworzone wśród ludzi. Sportowa rywalizacja w duchu uczciwości i w zgodzie z zasadami fair play pozwoli chociaż na chwilę zapomnieć o swoich słabościach i niepełnosprawności. Dlatego też życzymy drużynie z Opolnicy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki w dalszym rozwijaniu ich umiejętności sportowych!

sm. / Express-Miejski.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podopieczni DPS „Zamek” w Opolnicy powalczą o awans finału międzynarodowego

  2016-04-25 13:04:48

  sm. / Express-Miejski.pl

  Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych - Seni Cup.

 • 2016-04-26 17:49:38

  gość: ~ZDZ

  Dołączamy do życzeń.Miło jest rywalizować a wspaniałe zwyciężać. POWODZENIA.Zarząd K.S, ORZEŁ

 • 2016-04-27 09:16:18

  gość: ~ccc

  To naprawdę miłe, że można takie rzeczy przeczytać ;-) gratulacje dla chłopaków i trenera ;-)!

 • 2016-04-28 18:45:35

  gość: ~mama

  Trening czyni mistrza.Za cierpliwość,Wyrozumiałość,Szacunek dla Drugiego człowieka należą się słowa wielkiego uznania Panu Markowi!Chłopaki jesteście super sprawni.Trzymamy za Was kciuki!

 • 2016-05-24 08:27:47

  gość: ~pozdo z niemiec

  eeee no to super:) a jak tam się pracuje w firmie, poprawiło się cosik?

 • 2016-05-24 08:53:10

  gość: ~Miasto cudaków ze Starostwa

  ostatnio dodany post

  Dla siedzącego-na-stołku-starosty biznes DPS nie daje zysku a ile można przetargów ustawiać.. Co miesięczna rotacja pracujących z upośledzonymi spowodowana płacami poniżej najniższej krajowej to dla tego pana normalka. Ani szacunku dla pacjenta ani pracownika..

REKLAMA