Express-Miejski.pl

Kocyła podniósł 230 kg, czyli majówkowe wyciskanie sztangi

XII Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w wyciskaniu sztangi leżąc

XII Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w wyciskaniu sztangi leżąc fot.: Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ponad 60 zawodników pojawiło się podczas XII Otwartych Mistrzostw Ząbkowic Śląskich w wyciskaniu sztangi leżąc. Najsilniejszy z nich podniósł nad siebie 230 kg!

Rokrocznie organizowana impreza w hali Słonecznej cieszyła się w tym roku sporym zainteresowaniem. W związku z tym udało się przeprowadzić rywalizację w każdej z wcześniej zaplanowanych kategorii.

W najliczniejszej kategorii wagowej do 74 kg najlepszy okazał się Paweł Nowak ze Złotoryi, który podniósł 175 kg. Drugą pozycję wywalczył Łukasz Wółkiewicz (165 kg), a ostatnie miejsce na podium powędrowało do Wiesława Kiwackiego (155 kg).

W kategorii do 83 kg wystartował sieroszowianin Jarosław Buczko. 23-latek zdeklasował konkurencję, podniósł 200 kg i wywalczył pierwsze miejsce. Ten ciężar pozwolił też Jarkowi na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji juniorów do 23 lat. W klasyfikacji do 83 kg druga lokata trafiła do Sławomira Tomczaka z Lądka-Zdroju (170 kg), a trzeci był Patryk Duraj z Głogowa (167,5 kg).

- Ze swojego wyniku jestem bardzo zadowolony. W końcu udało się przekroczyć magiczną barierę 200 kg. To świetny wynik w tej kategorii. Tak jak obiecałem, tak zrobiłem i 200 kg na sztangę wrzuciłem - komentował z uśmiechem na ustach swój występ Jarosław Buczko. Kolejnym i ostatnim moim startem przed Mistrzostwami Świata będą zawody w Bytomiu już w najbliższy weekend - dodał mieszkaniec Sieroszowa.

W kategorii do 93 kg najlepszy okazał się Patryk Szypuła z Opola, wyciskając 220 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Patryk Kozieł z Bystrzycy Kłodzkiej (215 kg), a trzecie miejsce wywalczył Tomasz Język z Ząbkowic Śląskich z wynikiem 190 kg.

Do prawdziwej deklasacji doszło w kategorii do 105 kg. Andrzej Kocyła ze Złotoryi wycisnął 230 kg i drugiego Dominika Flinika wyprzedził o prawie 40 kg (192,5 kg). Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Obłąk z Niemczy z rezultatem 185 kg.

Najciężsi zawodnicy, choć wyciskali ciężary w granicach 200 kg to jednak nie potrafili zagrozić wynikowi Kocyły. W kategorii do 120 kg Marcin Gorzędowski do zwycięstwa potrzebował 197,5 kg, a w kategorii +120 kg zwyciężył Krzysztof Halczyk z Międzylesia z wynikiem 202,5 kg.

Oprócz podziału na kategorie organizatorzy tradycyjnie przygotowali klasyfikacje według wieku i tak: w kategorii młodzików do lat 18 najlepszy okazał się Łukasz Gajdulewicz z Międzylesia (160 kg), w kategorii juniorów do 23 lat triumfował Jarosław Buczko, wśród niepełnosprawnych najlepsza była Małgorzata Hałas-Koralewska z wynikiem 122.5 kg, a wśród weteranów +40 lat złoty medal powędrował do Tomasza Języka.

Same zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. W ząbkowickich zawodach wzięli udział zawodnicy, którzy mają na swoim koncie złote medale Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Pojawiło się także kilkuN reprezentantów kraju, którzy będa reprezentować nasz kraj podczas zbliżających się Mistrzostw Świata (Ukraina 14-17 maj)- Dostałem mnóstwo pozytywnych opinii, zawodnicy w samych superlatywach mówią o naszych zawodach co cieszy i motywuje do działania. Za rok powtórka - dodaje Buczko, który oprócz startu w zawodach był też współorganizatorem imprezy.

sm. / Express-Miejski.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kocyła podniósł 230 kg, czyli majówkowe wyciskanie sztangi

  2018-05-06 16:44:41

  gość: ~Kuba

  Chciałbym poznać wyniki chłopców do lat 18 intersuje mnie piwrwsza piątka

 • 2018-05-10 00:10:29

  gość: ~Janek

  ostatnio dodany post

  @~Kuba nie powiemy Ci chuj-u

REKLAMA


REKLAMA