Express-Miejski.pl

Policjant z Berlina w Ząbkowicach Śląskich

Oficjalne przywitanie odbyło się w budynku komendy powiatowej

Oficjalne przywitanie odbyło się w budynku komendy powiatowej fot.: chica / express-miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Po raz pierwszy w powojennej historii w naszym powiecie zagościł policjant z Berlina, Stefan Dannigkeit. Odbędzie w Ząbkowicach Śląskich 2-tygodniowy staż.

Stefan pracuje w Berlinie w wydziale prewencji. Do Polski przyjechał w ramach programu o współpracy międzynarodowej, którego autorem jest IPA- Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji. Hasło przewodnie akcji to "Służyć poprzez przyjaźń."

- Współpracujemy też z innymi państwami niż Niemcy, między innymi z Irlandią, Włochami, Holandią czy Anglią. W porównaniu z nimi naprawdę nie mamy się czego wstydzić, nie ma wielkich różnic - zapewnia Andrzej Sidorowicz-Radzikowski, komendant w Ząbkowicach.

To nie pierwsza wizyta Dannigkeita w naszym kraju. Był już wcześniej w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i paru innych miastach.

- Polska mi się podoba, próbuję nauczyć się nowych słów, dowiedzieć się czegoś o Polsce i o tym, jak funkcjonuje polska policja, jakie są podobieństwa i różnice - mówi Stefan Dannigkeit.

W ramach wizyty nasz gość odwiedzi atrakcje ziemi ząbkowickiej i kłodzkiej, spotka się też ze starostą. Miał już okazję skorzystać ze spływu Na BeleCzym organizowanym w Bardzie, twierdzi, że bardzo dobrze się tam bawił.

chica / express-miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA