Express-Miejski.pl

Nauczyciele wrócili na szczyt

Regionalna Liga Halowej Piłki Nożnej

Regionalna Liga Halowej Piłki Nożnej fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jubileuszowa X edycja Regionalnej Ligi Halowej Piłki Nożnej już za nami. W miniony weekend odbyły się finałowe spotkania, które po raz kolejny dostarczyły dużo emocji i przyciągnęły na halę dużą rzeszę kibiców. W I lidze mistrzem po raz kolejny zostali Nauczyciele, którzy tym samym potwierdzili, że przegrana w ćwierćfinale poprzedniej edycji to tylko wypadek przy pracy. W II lidze tytuł najlepszego zespołu zdobyli piłkarze Golda Niedźwiednik, a w III lidze triumf zanotowali piłkarze Raptors.

W pierwszej lidze w gronie czterech najlepszych zespołów znaleźli się Nauczyciele, broniąca zwycięstwa sprzed roku Straż Pożarna, Ziębice oraz Precelek. W meczach półfinałowych Nauczyciele pokonali 5:3 zespół Ziębic, choć samo spotkanie było bardzo wyrównane. W drugim meczu półfinałowym Straż Pożarna okazała się lepsza od Precelka. Wygrana również nie była zbyt okazała (5:4), a przy odrobinie szczęścia Precelek mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W "małym finale" victorię odnieśli piłkarze Ziębic i to oni zajęli najniższe miejsce na podium. Ziębiczanie zwyciężyli 3:2. Finał, to batalia dwóch niepokonanych ekip fazy zasadniczej (w sezonie zasadniczym pomiędzy tymi zespołami padł remis 5:5). Przed meczem mininalnym faworytem wydawali się Nauczyciele, jednak na trybunach głosy były podzielone. Paweł Zieliński i spółka nie pozostawili jednak złudzeń, zwyciężyli 7:2 i tym samym po rocznej przerwie powrócili na mistrzowskie miejsce, zaś straż po ubiegłorocznym zwycięstwie tym razem musiała zadowolić się wicemistrzostwem.

Nagrody indywidualne:

 • Najlepszy zawodnik: Paweł Zieliński (Nauczyciele)          
 • Król strzelców: Paweł Zieliński (Nauczyciele)
 • Najlepszy bramkarz: Arkadiusz Sadowski (Topory)

Po sobotnich zmaganiach na pierwszoligowych parkietach, przyszła pora na rozstrzygnięcia w drugiej i trzeciej lidze. Najpierw przyjrzyjmy się jednak sytuacji drugoligowców, gdzie poznaliśmy nazwy dwóch ekip, które od przyszłego sezonu będą rywalizować w wyższej lidze.

W meczach półfinałowych po rzutach karnych Drink Team, czyli mistrz sezonu zasadniczego okazał się słabszy od Sotpolu. Po 40. minutach na tablicy widniał remis 4:4. W drugim półfinale Gold Niedźwiednik rozprawił się ze Składem B, wygrywając 7:5. W konfrontacji o miejsce na najniższym stopniu podium kibice zobaczyli aż dwadzieścia goli - dwanaście z nich zdobyli strażacy ze Składu B i to oni zajęli trzecią pozycję. Finał, który był znacznie bardziej emocjonujący od sobotniego, zakończył się victorią Golda Niedźwiednik, który pokonał Sotpol 7:5 i został mistrzem drugiej ligi. W przyszłej edycji RLHPN Gold i Sotpol zagrają w pierwszej lidze, zaś Skład B i Drink Team powalczą o awans w barażach.

Nagroda indywidualna:

 • Król strzelców: Kamil Olejarnik (Drink Team)

W trzeciej lidze, która teoretycznie wydawała się najsłabszą, emocji także nie brakowało. O ile w pierwszym meczu półfinałowym Bawaria Yacht, lider po fazie zasadniczej, rozgromił 10:1 Skład C, o tyle w drugim półfinale po regulaminowym czasie gry było 2:2 i o tym kto zagra w finale zadecydował konkurs jedenastek. W nim Raptors okazali się lepsi od Cisu Brzeźnica i zwyciężyli 2:0. W meczu o trzecie miejsce brzeźniczanie polegli 0:2 ze Składem C, a mistrzem III ligi okazała się ekipa Raptors, która po niezwykle emocjonującym starciu rozprawiła się z Bawarią Yacht i wygrała 4:3.

Nagroda indywidualna:

 • Król strzelców: Paweł Dudzic (Bawaria Yacht)

Na koniec warto podkreślić, że drużyna Nauczycieli awansowała do Superpucharu Dolnego Śląska, który odbędzie się 9. marca na hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. W turnieju spotkają się mistrzowie poszczególnych lig halowych, które są organizowane w województwie. Ponadto burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek postanowił wyróżnić zawodników, którzy swoją postawą i zaangażowaniem zarówno w tej, jak i poprzednich edycjach przyczynili się do rozwoju RLHPN. Wyróżnienia, podziękowania i gratulacje otrzymali Bogusław Zieliński (Nauczyciele) oraz Robert Fudali (Precelek).

Wyniki finałów:

I liga RLHPN - sobota 16.02.2013 r.

 • I półfinał: Nauczyciele - Ziębice 5:3
 • II półfinał: Precelek - Straż Pożarna 4:5
 • Mecz o 3 miejsce: Precelek - Ziębice 2:3
 • Finał: Nauczyciele - Straż 7:2

II liga RLHPN - niedziela 17.02.2013 r.

 • I półfinał: Drink Team - Sotpol 4:4 k. 1:2
 • II półfinał: Gold Niedźwiednik- Skład B 7:5
 • Mecz o 3 miejsce: Drink Team - Skład B 8:12
 • Finał: Gold Niedźwiednik - Sotpol 7:5

III liga RLHPN - niedziela 17.02.2013 r.

 • I półfinał: Bawaria Yacht - Skład C 10:1
 • II półfinał: Raptors- Cis Brzeźnica 2:2  k.2:0
 • Mecz o 3 miejsce: Cis Brzeźnica - Skład C 0:2
 • Finał: Raptors - Bawaria Yacht 4:3

OSiR

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA