Express-Miejski.pl

Na grzyby marsz!

Czytelnik EM fot.: Czytelnik EM

Aura jaka panowała w ostatnich dniach cieszy grzybiarzy. To idealna pogoda na wysyp leśnych przysmaków.

W lasach widać grzybiarzy, którzy uwielbiają zbierać grzyby, a co za tym idzie - spacerować. Ponadto grzybiarze to osoby, które lubią wcześnie wstawać. Przepyszna jajecznica z kurkami, czy marynowane grzybki na imprezie imieninowej z całą pewnością nie jednego potrafią wyciągnąć z łóżka, nawet o świcie.

- Tego, chyba największego podgrzybka znalazłem będąc z synem w lesie – mówi jeden z czytelników EM – Wydaje mi się, że jest to jeden z największych, jakie znaleziono w Bardeckim lesie. Ważył 1,7 kilograma, a jak na podgrzybka to dość sporo. Mam nadzieję, że grzybobranie przyczyni się do promowania naszego powiatu.

 W tym roku będzie na pewno bardzo dużo grzybów. Grzybiarze muszą jednak zachować ostrożność, bo chwila nieuwagi może przyczynić się do nieszczęścia. Oto kilka przydatnych informacji.

Starajmy się nie wybierać do lasu samotnie – szczególnie w teren mało nam znany lub przy słabej widoczności. Jeśli jednak wybieramy się na grzybobranie samotnie, to warto poinformować bliskich o wyprawie.

W przypadku zbiorowego wyjazdu należy utrzymywać kontakt wzrokowy z uczestnikami grzybobrania.

Jeżeli w grzybobraniu biorą udział dzieci lub osoby starsze, nie można tracić ich z pola widzenia. Chwila nieuwagi może zakończyć się dla nich zagubieniem.

Pamiętajmy, aby na wyprawę do lasu zabrać telefon z naładowaną baterią. Nawiązanie kontaktu telefonicznego ułatwia służbom podjęcie natychmiastowych i skutecznych działań poszukiwawczych.

eMKa/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA