Express-Miejski.pl

W poszukiwaniu miejsc do biwakowania. Wyprawa do Parku Dinozaurów.

Coraz dynamiczniej działający RKS „Kross” Byczeń zorganizował kolejny Trakt, czyli wspólne zwiedzanie na rowerach atrakcji turystycznych powiatu ząbkowickiego.

XXXIII Trakt prowadził z Kamieńca Ząbkowickiego do Ziębic i mieliśmy po zwiedzaniu parku dinozaurów i pikniku wyruszyć w drogę powrotną.  Niestety zorganizowanie grilla dla ponad 20 osób nie było możliwe w Ziębicach i najbliższych okolicach. Na marginesie nasuwa się konkluzja o braku takiego lokum do odpoczynku. Brakuje w Ziębicach i w Henrykowie gdzie udaliśmy się w poszukiwaniu miejsca do biwakowania. Przy „okazji” zwiedziliśmy opactwo henrykowskie, co było nieplanowanym, ale uatrakcyjniającym elementem rajdu. Z Henrykowa udaliśmy się drogą powiatową (nowo wyremontowaną) przez Krzelków, Czerńczyce i Sieroszów do Stolca. Dla tych, którzy pierwsi raz dołączyli do naszych rajdów było to ekstremalne przeżycie sportowe.  Rekompensatą były fantastyczne panoramy widziane ze Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich.

Rajd był oczywiście kolejną szansą zdobycia punktów na Kolarską Odznakę Turystyczną. Był również organizowany w ramach w akcji „Bezpiecznie na rowerze” popularyzowanej przez ZG PTTK. To jeden ze sposobów poprawy bezpieczeństwa i kultury jazdy na trasach rowerowych. 

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami poznawać  najbliższe okolice i nie boją się wysiłku fizycznego do udziału w naszych rajdach.

Informacje o naszych imprezach znajdują się na łamach lokalnych gazet „Echo Tygodnia” i „Wiadomości Powiatowe” oraz w na stronach internetowych: dza.doba.pl, express-miejski.pl, czasnarower.pl, rkskross.pl.tl

Informujemy, że wszelkie informacje o zapisach do RKS Kross Byczeń oraz o udziale w rajdach można zgłaszać drogą mailową, pisząc na jeden z adresów: boczulajan@wp.pl lub gurmond@tlen.pl oraz telefonicznie pod numerem  telefonu 724076287 (w każdy dzień roboczy, po godz. 16.00).  

gurmond

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA