Express-Miejski.pl

30 drużyn wzięło udział w eliminacjach

UMiG Ząbkowice Śl.

UMiG Ząbkowice Śl. fot.: UMiG Ząbkowice Śl.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już po raz trzeci odbyła się nie tylko w Ząbkowicach Śląskich, ale również w całej Polsce impreza pt. III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Udział eliminacjach gminnych wzięło kilkadziesiąt drużyn dziewcząt i chłopców podzielonych na kategorie wiekowe. Emocji nie brakowało od samego początku do końca.

Jako, że w samych Ząbkowicach do rozgrywek zgłosiło się ponad 30 drużyn turniej rozgrywano na dwóch "Orlikach". Młodsi po uroczystym otwarciu udali się na boiska przy Szkole Podstawowej nr 3, a starsi mecze rozgrywali na kompleksie przy stadionie miejskim. Na obu boiskach działo się wiele, a młodzi piłkarze i piłkarki walczyły w każdym spotkaniu do ostatniego gwizdka sędziego.

Po kilku godzinach sportowych zmagań było wiadomo, kto przejdzie dalej do Mistrzostw Dolnego Śląska. Zwycięzcy reprezentować będą gminę na finałach wojewódzkich. Jeden z nich w kategorii dziewczęta starsze odbędzie się w mieście Frankensteina. Ząbkowice, bowiem zostały wybrane do rozegrania finałów Dolnego Śląska.

Ogólnie w kategorii dziewczęta młodsze zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 3, której opiekunem był Jerzy Gancarz. Drugie miejsce przypadło drużynie SP Nr 1 pod opieką Marka Machnika, a trzecie drugiemu zespołowi "trójki". Wśród chłopców ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna SP nr 3, która wyprzedziła SP Nr 1 oraz SP nr 2.

W kategorii dziewczęta starsze najlepszym zespołem okazała się ekipa Gimnazjum Publicznego nr 2, którą poprowadził Rafał Matusik. Drugie miejsce zajął zespół Urszuli Saryczew (GP nr 1), a trzecie Leszka Żurka (SP Nr 3).

W kategorii chłopcy starsi bezkonkurencyjna okazała się drużyna GP Nr 1 A Tomasza Stelmacha, która w finale pokonała podstawówkę ze Zwróconej. Trzecie miejsce zajął team SP Nr 3. W Galerii kilkanaście zdjęć z turnieju.

UMiG Ząbkowice Śląskie

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 30 drużyn wzięło udział w eliminacjach

  2012-09-13 08:06:37

  UMiG Ząbkowice Śląskie

  Już po raz trzeci odbyła się nie tylko w Ząbkowicach Śląskich, ale również w całej Polsce impreza pt. III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Udział eliminacjach gminnych wzięło kilkadziesiąt drużyn dziewcząt i chłopców podzielonych na kategorie wiekowe. Emocji nie brakowało od samego początku do końca.

 • 2012-09-13 10:55:39

  gość: ~fot UMiG

  bijecie rekordy błędów

 • 2012-09-13 14:40:48

  gość: ~Cassandra

  To prawda.Ilość błędów stylistycznych i interpunkcyjnych bije tu rekordy.Polski to bardzo trudny język,ale zanim się coś zamieści ,fajnie zanieść to do sprawdzenia komuś bardziej kumatemu tzn.jakiemuś poloniście.Tylu ich w mieście:-)

 • 2012-09-13 14:46:49

  gość: ~Krzywa Wieża

  Jezuuuuuuu!Kto to napisał?????Uczeń podstawówki pisze lepiej.Piłkarki i piłkarze walczyły na kompleksie...Takich kwiatów jest tu więcej.Ja wiem że Platformerzy z Urzędu Miasta i Gminy edukowali się z trudem w renomowanych uczelniach pt.Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ogrodniczo-Informatyczna w Pcimiu filia Pierdziszew, ale mają chyba Worda,żeby im podkreślał:-(
  Wstyd......

 • 2012-09-14 09:57:06

  gość: ~Nikodem Dyzma

  To jest sztandarowy przykład "kompetencji" tzw.pokolenia "kopiuj-wklej"
  To ludzie , którzy kończą badziewne uczelnie dla papierka, ale ich wiedza to tyle, co wyczytają w Wikipedii.Nie piszą , bo nie czytają.Są za to przekonani o własnej genialności , no i sa z odpowiedniego rozdania politycznego.Ja się zastanawiam, jeśli już muszą pracować w urzędzie to nie mogą ograniczyć się do parzenia kawy, czy też bieganiu po gazety?

 • 2012-09-14 23:49:33

  gość: ~gość

  ostatnio dodany post

  przecież te relacje pochodzą z ząbkowickiego osiru !http://www.osirzabkowice.pl/index.php/71-o-puchar-premiera-donalda-tuska

REKLAMA