Express-Miejski.pl

Gry uliczne podbijają serca miłośników dobrej zabawy [video]

gryuliczne.com fot.: gryuliczne.com

Dobra orientacja w topografii Wrocławia, zdolności matematyczne, a także zręczność i szybkość. Wszystko to podczas nocnej jazdy samochodem w ramach Gier Ulicznych Grobla Inside Street Games, które po raz 6. wystartują już 21 września.

Idea imprezy jest jedna. Minimum dwuosobowa ekipa z samochodem – kierowca + załogant dostaje na starcie listę zadań do wykonania, wskazówki oraz adres punktu kontrolnego, do którego musi się zgłosić po zakończeniu zadania. Tam otrzymuje kolejną listę i rozpoczyna drugi etap gry. W sumie na uczestników czekają cztery etapy. Zadania z poprzedniej edycji pokazują, że zawodnicy muszą nieźle się natrudzić, aby je zaliczyć. Zrób zdjęcie całej ekipy na ulicy Ślężnej przy największym w mieście psie i kocie lub wpisz na kartę o której godzinie i z którego stanowiska odjeżdża z dworca ostatni autobus do Terespola takie polecenia czekały na zawodników.

- W piątek załogi będą jeździły po Wrocławiu w poszukiwaniu rozwiązania zagadek i zadań, które otrzymają na starcie. Natomiast w tym roku nastąpiła zmiana w drugim dniu imprezy. Dotychczas gościliśmy na torze na Niskich Łąkach. W 6. edycji przenosimy się na tor przy ulicy Rakietowej. Równocześnie będzie to dzień otwarty, który ma posłużyć nagłośnieniu imprezy i przybliżeniu jej ideę postronnym widzom – mówi Grzegorz Przytocki pomysłodawca i organizator Gier Ulicznych GISG.

Obecnie organizatorzy otrzymali około 20 zgłoszeń. Szacują, że w piątkowo-sobotnich zmaganiach weźmie udział 50-60 załóg.

- Mamy stałych uczestników. Wystartowali raz i złapali bakcyla. Po zgłoszeniach widzimy, że średnia wieku to 25+, ale nie ma ograniczeń wiekowych – zauważa Przytocki.

Poprzednia edycja 5 i pół „Winter Edition” była nowością w organizowanych od 2009 roku Grach Ulicznych ponieważ miała charakter wyjazdowy.

- Zrobiliśmy trasę z Wrocławia do Srebrnej Góry. Na miejscu odbył się zjazd na skonstruowanych przez uczestników pojazdach oraz after party. W edycji wystartowało ponad trzydzieści załóg. Widzimy, że taka wyjazdowa edycja ma potencjał i też się sprawdziła – opisuje pomysłodawca imprezy. 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na www. gryuliczne.com.

Jednym z organizatorów i pomysłodawców Gier Ulicznych Grobla Inside Street Game jest Olga Kaczmarek – mieszkanka naszego powiatu.

Sylwia Stwora/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA