Express-Miejski.pl

Gigant reklamuje miejscowości z powiatu ząbkowickiego zupełnie za darmo

Brama Paczkowska fot.: Park Miniatur / Wrocław

Niedawno pisaliśmy o Ząbkowicach Śląskich, Ziębicach i Kamieńcu Ząbkowickim w kontekście powstania Parku Miniatur we Wrocławiu, w którym znalazły się kopie najważniejszych zabytków tych miejscowości. O parku mówiła cała Polska. Dziś znów Ząbkowice, Ziębice i tym razem Bardo są na topie. Na stronie działu podroze.onet.pl możemy przeczytać o walorach turystycznych naszych okolic.

- Bardo, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych miast Sudetów i całego Dolnego Śląska. Nie bezpodstawnie reklamuje się jako "Miasto Cudów". Aby w pełni docenić urodę miejsca, warto wejść na jedno z okolicznych wzniesień, by zobaczyć Bardo z góry -  możemy przeczytać na portalu podroze.onet.pl w galerii Dolny Śląsk - kraina pięknych miasteczek

Kolejnym miejscem opisywanym przez redakcję portalu są Ząbkowice Śląskie. Wyróżniono tam neogotycki ratusz, a także Krzywą Wieżę.

- Ząbkowice nazywały się dawniej Frankenstein, co od razu nasuwa skojarzenia ze słynnym doktorem wykreowanym przez pisarską fantazję Mary Shelley. Być może do stworzenia słynnej historii zainspirowały ją tutejsze wydarzenia z XVII wieku, kiedy to wybuchła ogromna zaraza spowodowana przez szajkę grabarzy, którzy z ludzkich zwłok sporządzali trujący proszek i rozsypywali go po mieście – piszą dziennikarze podroze.onet.pl.

Ziębice to miasto przepełnione średniowieczną architekturą. Jednak turyści najchętniej zaglądają do Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego i o nim głównie rozprawiają na stronie internetowego giganta.

Według najnowszych badań Megapanel PBI/Gemius dział turystyczny grupy Onet.pl (podroze.onet.pl) przegląda niemalże 2 mln ludzi miesięcznie.  W dużej mierze są to osoby, które poszukują informacji na temat ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, i do których prawdopodobnie się wybiora. Te trzy miejscowości nie mogły mieć zatem lepszej, darmowej reklamy, aniżeli artykuł na stronie głównej tak popularnego działu. Całkiem niedawno pisaliśmy też o Krainie Miniatur, o której mówiła cała Polska. Tam też podkreślono walory trzech miejscowości - Ziębic, Kamieńca Ząbkowickiego oraz Ząbkowic Śląskich i też zupełnie za darmo.

Express-Miejski.pl / eMKa

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gigant reklamuje miejscowości z powiatu ząbkowickiego zupełnie za darmo

  2012-09-07 12:49:17

  Express-Miejski.pl / eMKa

  Niedawno pisaliśmy o Ząbkowicach Śląskich, Ziębicach i Kamieńcu Ząbkowickim w kontekście powstania Parku Miniatur we Wrocławiu, w którym znalazły się kopie najważniejszych zabytków tych miejscowości. O parku mówiła cała Polska. Dziś znów Ząbkowice, Ziębice i tym razem Bardo są na topie. Na stronie działu podroze.onet.pl możemy przeczytać o walorach turystycznych naszych okolic.

 • 2012-09-07 13:35:06

  gość: ~mm

  Dokładnie tak jest! Zamiast mlaskać nad atrakcjami turystycznymi poza granicami naszego powiatu powinniśmy się skupić na tym co tu i teraz na naszym podwórku. Dziwię się, że nie powstała jeszcze organizacja zrzeszająca różne instytucje właśnie na potrzeby regionu. Razem można osiągnąć więcej.

  PS
  Pałac w Kamieńcu odwzorowali z błędem konstrukcji i to w samej bryle budynku - ktoś zauważył??

 • 2012-09-07 14:17:49

  gość: ~saba sabaka

  ząbkowickie miejscowości ? poważnie. ząbkowickie miejscowości? co to wogóle znaczy...

 • 2012-09-07 16:08:46

  gość: ~oplo

  znajduja sie sie na terenie powiatu. zabkowice to nie tylko odrebna miesjcowosc, ale i powiat, wiec pewnie o to chodzi.

 • 2012-09-07 16:20:24

  gość: ~haha

  Ooooo widzę, że konkurencja nie śpi czuwa! W myśl zasadzie nie mamy wyników czepimy się słówek. BRAWO konkurencjo!

 • 2012-09-07 18:15:12

  gość: ~czytelnik

  żałosny jesteś expressie, myślisz,że jak cię krytykują to od razu konkurencja? a nie pomyślisz może że twoi czytelnicy też są inteligentni i wymagający? takie zadufania dawno nie widziałem. a tytuł jest niepoprawny i to fakt

 • 2012-09-07 19:36:02

  gość: ~moniq

  zalosny jestes "czytelnik", myslisz ze jak ktos tak pisze do od razu jest z EM? a nie pomyslisz ze czytelnicy tez moga bronic tej strony? takiego bladzenia dawno nie widzialam. a tytul jest jaki jest. jesli ktos jest inteligentny to zrozumie.

  a wracajac do glownego przeslania: ciekawe czy faktycznie wiecej ludzi bedzie dziki temu przyjezdzac. Tylko po co do kamienca maja jechac, skoro palac jest w oplakanym stanie... a w Ziebicach dostep do bramy paczkowskiej jest dosyc ograniczony, bo remontuja.

 • 2012-09-07 19:58:00

  administrator

  Tytuł "ząbkowickie miejscowości" był jedynie skrótem myślowym. Może faktycznie niezbyt trafionym. Został już zmieniony. Dziękujemy za korektę.

 • 2012-09-12 22:56:26

  gość: ~Teofil

  ostatnio dodany post

  Brama Paczkowska w Ziębicach - szkoda, że w pełnej okazałości można ją już tylko oglądać na zdjęciach i w Krainie Miniatur... Dla niewtajemniczonych - od pewnego czasu ten unikalny obiekt osłonięty jest blaszanym parkanem. Kiedy nastąpi remont - tego nie wiedzą najstarsi górale, a najmłodsi pewnie go nie doczekają... :(

REKLAMA


REKLAMA