Express-Miejski.pl

Korzeń drugi w Bułgarii. Kolejny sukces ząbkowiczanina.

   

Od 17 do 19 sierpnia w Bułgarii (Veliko Turnovo) odbyły się zawody europejskie pod nazwą STUNT INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP – BULGARIA 2012. Zawody te posiadają międzynarodową rangę. Zjechało się na nie 20- tu najlepszych zawodników z całej Europy. W pierwszym dniu zawodów zawodnicy zapoznawali się z nawierzchnią, skupiali się na sobotnich kwalifikacjach. Jury w składzie 5- cio osobowym Ac Farias z Barcelony oraz 4 sędziów z Bułgarii wnikliwie przyglądało się zawodnikom. Po sobotnich kwalifikacjach i niedzielnych finałach Korzeń uplasował się na 2 miejscu. W niedzielę rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe, w których zajął także 2 miejsce. Na podium obok Korzenia stanął Czech Martin Kratky, a pierwsze miejsce zajął Litwin Aras Giebieza.

- Zawody w Bułgarii oceniam jako bardzo udane, nie można było narzekać na pogodę ani na nawierzchnię. Jeżeli będzie możliwość na pewno wystąpię w przyszłorocznej edycji – mówi Marcin Głowacki - Konkurencje są dodatkową atrakcją dla zawodników jak i publiczności. Nie są brane aż tak na poważnie jak przejazdy półfinałowe lub finałowe lecz każdy zawodnik chce pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego też rywalizacja jest zacięta. Jest wiele konkurencji lecz najczęściej rozgrywanymi są: sickesttrick, czyli najbardziej zwariowany trick, stoppieshootout - jazda na przednim kole do celu np. zgniatanie puszki, największa ilość wykręconych cyrkli w 30sekund lub w 1 minutę.

Korzeń obawia się kontuzji lub jakiegoś urazu spowodowanego ewolucjami wykonywanymi na motocyklu dlatego zachowuje zdrowy rozsądek.
- Jak wiadomo jest to sport extremalny dlatego też każdy zawodnik jest narażony na upadek. Największą obawą na tak odległych zawodach jest problem z motocyklem przy wywrotce, co automatycznie deklasuje występ lub w drugą stronę złamanie lub kontuzja. Dlatego staram się podchodzić do tego rozważnie, co czasami przekłada się na ostateczną punktacje.

Póki co od czterech lat ząbkowiczanin jeździ na tym samym motocyklu. Jak każdemu zawodowcy marzy mu się wymiana na pojazd, którym jeżdżą najlepsi.
- Mam jeden motocykl do treningów i do występów na zawodach. Trenuje 4 rok na Hondzie cbr F4i. Może nie jest to idealny motocykl do jazdy na tym poziomie lecz jest bezawaryjny i solidny. Powoli myślę nad zmianą na nowszy model który będzie lżejszy, silniejszy i technologicznie sprawniejszy. Motocykl, na który chciałbym się przesiąść to Kawasaki zx6r, na którym jeździ czołówka europejska i światowa, co pozwoli mi walczyć jak równy z równym.

Tegoroczne osiągnięcia Korzeń może wymieniać z wielką dumą, bo jest czym się pochwalić:
- Stunt International Championship 2012, Bułgaria - 2 miejsce, Stunt Open Krotoszyn 2012 - 1 miejsce, Stunt Bike Freestyle 2012, Londyn – 2 miejsce, StuntGP, Bydgoszcz 2012 – 3 miejsce , Moto Show Bielawa 2012 – 1 miejsce. Pojawię się także 15 września na Verva Street Racing w Warszawie- jest duża szansa, że i tam pochwali się swoimi umiejętnościami zajmując jeśli nie pierwsze miejsce, to miejsce na podium.

- Szukamy sponsorów. Ze strony miasta Henryk Saryczew dyrektor ząbkowickiego OSiR- u udostępnił nam boisko do treningów – mówi Kolec Robert Leopolski, kolega Korzenia  -  Nikt z gminy nie dokłada się do startów i promocji Ząbkowic Śl. A wyjazd do Bułgarii doszedł do skutku dzięki Stowarzyszeniu MOTOFRANKESTEIN, Pelikanowi, Arkadiuszowi Lis, Grzegorzowi Opioła, Bartkowi Masełko i ja troszkę dołożyłem. Wielkie podziękowania dla Saryczewa za udostępnienie boiska do treningów.

Korzeń Marcin Głowacki mieszkaniec Ząbkowice Śląskich został zaproszony na zawody do Maroka jako jeden z dziesiątki najlepszych w EUROPIE!!! Koszt wyjazdu to około 7 tyś zł.

Korzeń poszukuje ząbkowickiej firmy chętnej przystać na pomoc sponsorską i opłacenie kosztów wyjazdu.

eMKa/Express-Miejski.pl

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Korzeń drugi w Bługarii. Kolejny sukces ząbkowiczanina.

  2012-08-30 08:56:21

  eMKa/Express-Miejski.pl

  Ponownie o Marcinie Korzeniu Głowackim zrobiło się głośno. W Bułgarii zajął drugie miejsce. Pomimo dużych sukcesów na arenie międzynarodowej utalentowany ząbkowiczanin poszukuje sponsorów.

 • 2012-08-30 10:44:49

  gość: ~Janek

  Myślę ,że dla Miasta jak i Starostwa oraz jakiegoś banku nie jest to duża kwota i pokażą ,że mogą pomóc Korzeniowi .....

 • 2012-08-30 11:26:35

  gość: ~Łukasz

  Boisko do treningów?? Z tego co pamiętam to na tym"boisku do treningów" od 17 lat jeździli ludzie na deskorolkach!!! Ludzie ci również zdobywali i nadal zdobywają znaczące nagrody w swojej dziedzinie, ale niestety zostali z tego miejsca usunięci!!! Bo kto o zdrowych zmysłach chciałby jeździć w towarzystwie hałaśliwego motoru, który może zrobić krzywdę osobom znajdującym się w jego pobliżu!!!! Brawa dla Pana Saryczewa za poświecenie dobra ogółu dla JEDNOSTKI!!!!!!!!!!!!!

 • 2012-08-30 13:17:42

  gość: ~anonim

  Korzeń jest już znany nie tylko w Europie ale i na świecie a ty mi pierdzielisz o jakiś deskorolkach. Po 2 korzeń nie trenuje cały czas tylko ok godzinki dziennie. No ale cóż typowy polak zawsze musi narzekać a nie cieszyć się ze chłopak może poprawiać swoje umiejętności i dzięki temu osiągać lepsze wyniki ;)

 • 2012-08-30 13:25:49

  gość: ~Abrakadabra

  Człeku, jak wspominał kolega - Marcin jest znany już na całym świecie w środowisku osób, które jeźdzą na motocyklu. Wystarczy zobaczyć jego osiągnięcia na arenie europejskiej. Na deskach nie jeździcie/jeździsz na sk8parku jakiś czas, a nagle się obudziłeś. ;-)
  Mamy nadzieję, że kiedyś Marcin pojawi się na zawodach w USA...

 • 2012-08-30 13:59:57

  gość: ~haha

  Widać jak ten Wasz Korzeń znany jest na całym Świecie i w Europie skoro ciągle brak mu sponsora:)

 • 2012-08-30 14:55:00

  gość: ~Belzebub

  W tym przypadku nie liczy się sponsor, a umiejętności i to, że jest rozpoznawalny na światowej arenie stuntridingu kolego. ;-)

 • 2012-08-30 15:07:44

  gość: ~xxx

  Niech na poczet jego cudownego talentu Orzeł Ząbkowice odstąpi mu dolnej płyty boiska. Burmistrz zasponsoruje asfaltową nawierzchnię tak będzie najlepiej:)
  Orzeł nie jest znany nawet w Polsce a Korzeń taki Światowy! Ci jego wszyscy kibice albo przynajmniej większość wywodzi się ze środowisk wiejskich gdzie motór tak wiele znaczy hahahhah

 • 2012-08-30 17:07:50

  gość: ~Mniejsza o to kto.

  K..rwa ludzie wy każdemu dopieprzycie co faktycznie coś osiągnie.... Nawet ten co dużo pieniędzy zarabia to oszust, zły człowiek... O sobie pomyślcie to lepiej wam będzie.

 • 2012-08-30 18:02:51

  gość: ~cycata Karla

  Nikt tu nikomu w żaden sposób nie" dopieprza".
  Chodzi tylko o to, że żadna z osób nie zrozumiała o co chodziło w poście dotyczącym skateparku. A mianowicie chodziło o to, że jak do tej pory było to jedyne miejsce, w którym można było( mimo wielu mankamentów) spokojnie oddać się czemuś czego większość z ząbkowickich buraków nigdy nie rozumiało i(sądząc po wypowiedziach nie zrozumie!!!) chodzi tu o jazdę na deskorolce, bmx'ach!!!
  Chłopak, który jeździ na motorze może to robić w innym miejscu wiele jest takich w Ząbkowicach. Dlaczego szanowny Pan Saryczew nie zaproponował aleternatywy dla deskarzy i bikerów tylko podjął taką decyzję? Z tego co mi wiadomo Ci ludzie od wielu wielu lat starają się o wymarzone miejsce do jazdy, ale widać że ich starania Władza ma w dupie! Dziękuję za uwagę
  PS pewnie nadal będą się pojawiały komentarze jaki to Korzeń nie jest dobry i popularny ale tu zupełnie nie o to chodzi...

 • 2012-08-31 10:39:14

  gość: ~lu

  Co prawda to prawda.W miejscu,gdzie jeden ćwiczy na motorze był plac dla wielu co jeżdżą na deskach i bmx-ach. Młodzi faceci sami zagospodarowali teren w swoje "ustrojstwa". I przyjechał traktor,i porozwalał to wszystko,i jedną durną decyzją zniszczono to wszystko,tak po prostu.Ci faceci jeżdżą teraz do Bielawy,Dzierżoniowa bądź gdzie indziej.A niektórzy zrezygnowali mając żal do ówczesnych "decyzyjnych". Korzystający z kortów,bieżni,boisk i zwykli spacerowicze zgłaszali wielokrotnie dyrektorowi uwagi o hałasie. Mieszkańcy pobliskich bloków też mają dość. I nie jest to na pewno godzinka dziennie.I nie chodzi o umniejszenie zasług Korzenia.Można to było zorganizować inaczej

 • 2012-09-07 13:27:07

  gość: ~Belzebub

  http://www.youtube.com/watch?v=FDcSK-DT9Ig&feature=plcp

  Zobaczcie jak Wasz "sk8park" został ładnie zaprezentowany przez Korzenia. 400 tyś wyświetleń filmiku mówi sama za siebie! Brawo Korzeń!!

 • 2012-09-09 19:33:57

  gość: ~belzebub pierwszy

  I co w tym fajnego?? Koleś jeździ na motorze i tyle!

 • 2012-09-10 22:42:07

  gość: ~Na zawsze JLB.!

  i co w tym fajnego,ziomki jeżdżą na deskach i tyle!

 • 2012-09-11 19:10:40

  gość: ~jajco

  ostatnio dodany post

  Zasadniczą różnicą jest to:
  " ZIOMKI"!!!! Liczba mnoga!!!!!!

REKLAMA


REKLAMA