Express-Miejski.pl

Obchody 65-lecia istnienia Klubu Sportowego Unia Bardo

UMiG Bardo

UMiG Bardo fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Miniona sobota w Bardzie minęła pod znakiem wielkiego piłkarskiego święta, które zostało zorganizowane z okazji 65-lecia Klubu Sportowego Unia Bardo.

Oficjalną część uroczystości rozpoczął Prezes Klubu Andrzej Witek, który przywitał wszystkich zaproszonych gości i kibiców. Prezes przedstawił historię klubu, która sięga roku 1947.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański w swoim wystąpieniu podkreślił, że Klub Sportowy Unia Bardo stanowi ważną formę oddziaływań społecznych i wychowawczych, podziękował wszystkim członkom zarządu za ogromne zaangażowanie dzięki czemu Klub prężnie rozwija swoją działalność zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Burmistrz życzył wszystkim sukcesów, a także upragnionego awansu do Ligi Okręgowej.

Na zakończenie oficjalnych obchodów jubileuszu Burmistrz Krzysztof Żegański wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Bardzie Andrzejem Kardasiem i Prezesem Klubu Andrzejem Witkiem obdarowali członków zarządu, sponsorów oraz przyjaciół Klubu Sportowego Unia Bardo pamiątkowymi trofeami oraz medalami.

Wyróżnienie za zaangażowanie w funkcjonowanie Klubu, wspaniały doping, tworzenie dobrej, rodzinnej atmosfery podczas spotkań piłkarskich otrzymali także najwierniejsi kibice.

Szczególne podziękowania Burmistrz skierował do Prezesa Andrzeja Witka, dzięki któremu w roku 1994 udało się reaktywować drużynę, która do dziś jest dumą Gminy Bardo.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wielkie piłkarskie emocje związane z turniejem z okazji 65-lecia Klubu Sportowego Unia Bardo. Do rozgrywek zaproszono zaprzyjaźnioną Tarnovię Tarnowo Podgórne, LZS Cis Brzeźnica oraz LZS Piasek Potworów. Zawody obfitowały w wiele bramek, co podobało się kibicom zgromadzonym tego dnia na bardzkim boisku.

W pierwszym meczu goście z naszego miasta partnerskiego nie dali szans drużynie z Brzeźnicy wygrywając 5:1 i awansowali do finału rozgrywek. W drugim meczu Unia Bardo pewnie 3:0 pokonała LZS Piasek Potworów.
Dwie przegrane drużyny tj. LZS Cis Brzeźnica i LZS Piasek Potworów spotkały się w meczu o 3 miejsce, w którym lepsza okazała się ekipa z Brzeźnicy, która wygrała 4:0.

W meczu finałowym lepszy okazał się gospodarz turnieju Unia Bardo. Podopieczni Bogusława Zielińskiego pokazali się z dobrej strony w spotkaniu z bardzo wymagającym rywalem i ostatecznie wygrali 3:0.

Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców. Dodatkowo każda z drużyn otrzymała puchary i statuetki na pamiątkę udziału w obchodach 65-lecia Klubu Sportowego Unia Bardo.
Imprezę zakończył wspólny piknik przy grillu, który był świetną okazją do integracji zawodników, kibiców oraz działaczy.

UMiG Bardo

28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obchody 65-lecia istnienia Klubu Sportowego Unia Bardo

  2012-08-08 09:20:38

  UMiG Bardo

  Miniona sobota w Bardzie minęła pod znakiem wielkiego piłkarskiego święta, które zostało zorganizowane z okazji 65-lecia Klubu Sportowego Unia Bardo.

 • 2012-08-10 07:29:17

  gość: ~gość

  Słaba była reklama tego "piłkarskiego święta" .
  Na rozgrywki Unii w "A" klasie więcej przychodzi kibiców. A to miało być święto
  Może tak kilka fotek kibiców siedzących na ławkach czy stojących na koronie "stadionu"?
  No i rzecz najważniejsza - ILE to święto kosztowało?

 • 2012-08-10 09:08:44

  gość: ~A..j K..k

  CISZ........................A kampania wyborcza już trwa przez radnego powiatu Andrzeja Witka.Cel uświęca środki,jeśli chodzi o koszta tego "święta".
  Ja z "szacunkiem" dla postaci "republikanina" już dzisiaj "oddaję" swój głos w nadchodzących wyborach,bo może klub sportowy Unia Bardo doczeka się zakupu busa dla własnych potrzeb, pod warunkiem że senior Witek dostanie się do rady powiatu.
  Ps.Czy to będzie senior czy junior to samo"opakowanie",nacechowane marnością śmierdzącego towaru,zaznaczam w życiu publicznym.

 • 2012-08-10 09:32:43

  gość: ~z lotu ptaka

  a on ten znaczy się bur...mistrz to przybył na uroczystości z całym haremem ?

 • 2012-08-10 10:56:34

  gość: ~gość

  Harem może gdzieś tam na uboczu i był , ale do zdjęcia nr 4 to żurmistrz koło uśmiechniętej prawowitej małżonki się ustawił,
  Czyżby powrót męża marnego ( marnotrawnego) miał miejsce?
  Osobiście wątpię oglądając zdjęcia z dnia następnego( niedziela) ze "święta wołowiny" gdzie "nałożnica" jedzenie na tacy władcy podaje

 • 2012-08-13 07:49:33

  gość: ~gość

  Nałożnica odchodzi to do prawowitej pora wrócić
  Z braku laku dobry kit

 • 2012-08-18 06:18:44

  gość: ~kibic

  WIELKIE pilkarskie święto - śmiechu warte. Wejściówki ponoć trzeba było u koników kupować bo tak duże było zainteresowanie a stadion coraz mniejszy.

 • 2012-08-18 08:44:42

  gość: ~z lotu ptaka

  a moze by tak waldi podał do publicznej wiadomosci ile to kasy na to świeto dał burmistrz ?bo echo niesie po Bardzie ,ze gdyby nie starosta to na wode mineralna by nie starczyło

 • 2012-08-18 22:46:00

  serio

  Moim zdaniem to nie były obchody tylko odchody.

 • 2012-08-19 13:04:08

  gość: ~kibic

  Była to kolejna okazja do picia i żarcia na ...krzywy ryj (czytaj : na koszt podatnika czyli mój i twój)

 • 2012-08-19 13:56:37

  gość: ~lotem koszacym

  To dlatego towarzyszowi organiście tak sie slepia swieciły, on do wyżerki i wypitki zawsze pierwszy a i dziewczyny tez dopisały,to oko pocieszył

 • 2012-12-04 20:28:46

  gość: ~Tylko zomomiec

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-04 21:46:14

  gość: ~gosc

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-05 10:33:51

  gość: ~gość

  Nie pozwólmy odejść w niebyt i zapomnienie zasługi jakie położyli w rozwoju i doprowadzili do świetności KS Unia Bardo niektórzy działacze . Czas przybliżyć młodemu pokoleniu sylwetki tych szczególnych osób.Z okazji 65 rocznicy powołania Klubu Sportowego Unia Bardo przyjemnością przeczytam ponownie teksty autorstwa "anty zomo " i "tylko zomowca" dotyczące wybitnego i zasłużonego a przy tym bardzo skromnego działacza tego klubu a także aktywnego "samorządowca" niejakiego "WB".

 • 2012-12-05 20:40:15

  gość: ~z lotu ptaka

  Przy okazji ,jak już przy tym minionym,świętowaniu jesteśmy, mam pytanie do władz klubu i działaczy Uni Bardo , kto personalnie układał listę zaproszonych gości i osób czy to zasłużonych dla klubu czy byłych piłkarzy, dlaczego na przykład nie został zaproszony i uhonorowany były wieloletni piłkarz Unii Bardo Andrzej Kwaśniewski ?? Ciekawe czy stać was będzie obecni rządzący tym klubem na publiczną odpowiedz w tej sprawie ?

 • 2012-12-05 22:16:35

  gość: ~kibic

  Wielu działaczy i zasłużonych zawodników pominięto, - dlaczego?
  Miejsca na stadionie było wystaczająco dużo, - gorzej było przy korycie , tam miejsca były tylko dla wybranych. Jak na każdej zresztą imprezie tulipana - wodzireja

 • 2012-12-07 11:37:43

  gość: ~z lotu ptaka

  Jak dotąd nikt nie pofatygował się odpowiedzięć na pytania o listę gości na tej uroczystośći, a skądinąd wiadomio ,że prominentni dzialacze Unii Bardo pilnie czytaja Expres Miejski.Milczy też zawsze czujny i aktywny działacz tego klubu Waldemar B,dlaczego ?

 • 2012-12-14 11:12:41

  gość: ~Były piłkarz

  Kiedy powstawał klub,jego inicjatorzy z pewnością nie przypuszczali że w dzisiejszych czasach w zarządzie będą zasiadać tacy "zasłużeni" jak radny powiatu Pan Andrzej Witek,czy członek zarządu Pan W.ldemar Bu.nowicz.
  Nie chcę tutaj kwestionować sposobu ich wyboru na te stanowiska.Bo nie oto chodzi.
  W tamtych czasach funkcjonowanie kluby opierało się dużym wsparciu finansowym ze strony nieistniejącego już zakładu Bardeckie Zakłady Celulozowo-Papiernicze.
  Dyrekcja tegoż zakładu nie szczędziła grosza,aby ten klub mógł nie tylko funkcjonować z pożytkiem dla tej społeczności.
  Mogę śmiało napisać że interes był dla obu stron korzystny.Zaznaczę jeszcze że gro zawodników klubu w tamtym czasie, było zatrudnionych w tym zakładzie.
  Kiedy dzisiaj czytam jakie to czyny ze strony obecnie rządzących tym klubem mają miejsce na obiekcie sportowym,zastanawiam się czy ten klub spełnia tą właściwą rolę jaka przyświecała ich założycielom.Nie chodzi mi tutaj tylko o "czystą kopaninę piłki" ale czy ten klub spełnia oczekiwania mieszkańców.
  Finansowanie klubu w 90% opiera się dzisiaj, na dotacji ze strony urzędu miasta.
  Z budżetu gminy co roku średnio przeznaczanych jest 30.000 tyś zł.Wyników na przestrzeni ostatnich lat aż tak znaczących nie zauważyłem,poza przechodzeniem z klasy A do klasy B,i odwrotnie.
  Nawet "sukcesem" nie można nazwać jubileuszu,bo brak wspomnianego "Kapuchy" czy tak szanowanego przez samorządowca wb Pana Piotra K /żywy klasyczny przykład dla młodzieży w podejściu do treningów i do zaangażowania w grze/ świadczy tylko o klasie organizatorów.
  Przypomnę tylko że zarówno Pan Andrzej Witek,jako piłkarz tego klubu w przeszłości i Pan W.ldemar Bu.nowicz również w przeszłości jako piłkarz tego klubu, nic nie prezentowali poza przeciętnością w porównaniu do tych dwóch w/w byłych piłkarzy którzy stanowili klasę samą w sobie.
  Ta przeciętność w pełnej klasie okazywana jest przez obu Panów do dnia dzisiejszego,czego dowodem jest wspomniana towarzyska impreza zwana jubileuszem przeciętności na najniższym poziomie.

 • 2012-12-14 18:08:29

  gość: ~kibic

  Kolejna okazja .....aby się najeść i napić za friko? czy za pieniądze wszystkich mieszkańców?

 • 2012-12-14 21:39:38

  gość: ~szydzacy

  Eee tam jeszcze kilka miesięcy i na dni barda znowu bedziemy mieli jedna z atrakcji czyli mecz UNI BARDO vs cos tam cos tam :) a wasze dzieci nie maja prawa zajmowac sie innym sportem jak piłka nozna, ona ma zjadac 2/3 kasy przeznaczona na tego typu sprawy. Bradzienie nic sie nie stało !!!!

 • 2012-12-20 18:45:04

  gość: ~zelek

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-20 20:15:13

  gość: ~obserwator senior

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-20 20:34:32

  gość: ~DO zelka i seniora.

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-21 21:00:46

  gość: ~zelek

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-21 21:41:17

  gość: ~z lotu ptaka

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-21 22:53:35

  gość: ~szydzacy

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-22 12:22:40

  gość: ~Popieram szydzącego!

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-22 18:38:57

  serio

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-22 18:53:16

  gość: ~z lotu ptaka

  ostatnio dodany post

  (this post was banned by administrator)

REKLAMA